Wiadomości

Wybrane wydarzenia i interwencje SM w Rumi

Wybrane wydarzenia i interwencje SM w Rumi
Reklama Reklama

Wandale w parku, zanieczyszczenia jezdni, bójka na placu zabaw i niesforny podróżnik. Oto wybrane z “wybranych” interwencji Straży Miejskiej w Rumi (tydzień od 1 do 7 kwietnia 2019 r.), opublikowane na stronie sm.rumia.pl.

1 kwietnia (zeszły poniedziałek) patrol Straży Miejskiej został wezwany do grupy młodzieży, która niszczyła mienie w parku przy ul. Mickiewicza. Nieletni przewracali ławki i kosze na śmieci. Ostatecznie, zostali pouczeni, gdyż naprawili po sobie szkody.

3 kwietnia na ul. Lipowej z pojazdu ciężarowego wylała się gęsta maź. Strażnicy ustalili firmę, do której należał pojazd, a kierowcę ukarali mandatem. Zapewniono, że nie jest to beton oraz, że maź zostanie sprzątnięta. Następnego dnia, w związku z nieusunięciem zanieczyszczenia jezdni, sprawcę poinformowano o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. Innej firmie (budowlanej) nakazano sprzątanie styropianu rozwianego z budowy na ul. Dębogórskiej.

5 kwietnia (środa) ok. godz. 20.50 strażnicy interweniowali na placu zabaw przy ul. Gdańskiej, ponieważ zgłoszono awanturę. Po przyjeździe na miejsce patrol zastał mężczyznę z rozbitą głową. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało rannego do szpitala.

5 kwietnia (środa) o godz. 21:40 strażnicy przewieźli nietrzeźwego [wyjaśnienie poniżej] mężczyznę znajdującego się przy ul. Jodłowej do rodziny mieszkającej w Rumi Janowie. Ponieważ ta go nie przyjęła, osobę przewieziono na przystanek SKM w Janowie, skąd miał udać się do Gdyni. Następnego dnia po godz. 7:00 rano przyjęto zgłoszenie, że niedaleko torów błąka się mężczyzna. Zastano tam tego samego pana, którego poprzedniego wieczora zostawiono na przystanku SKM. Miał wyraźne oznaki wyziębienia – wezwano pogotowie ratunkowe, które po przebadaniu zabrało mężczyznę do szpitala.

Aktualizacja: Dziś (12 kwietnia) Straż Miejska w Rumi sprostowała powyższą wiadomość. Mężczyzna był trzeźwy i został odwieziony na przystanek SKM na swoją wyraźną prośbę. Informacja o stanie nietrzeźwości została opublikowana na stronie sm.rumia.pl w wyniku pomyłki. Po wyjściu ze szpitala ( dzień później), dzięki staraniom strażników, MOPS wystawił skierowanie dla mężczyzny do schroniska. Ma tam zapewniony pobyt co najmniej do końca czerwca b.r..

Reklama Reklama

Źródło: Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 1 do 7 kwietnia 2019 r., sm.rumia.pl / opracowanie własne
Zdjęcie tytułowe otrzymałem od Pana Artura Rożka, mieszkańca Rumi.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *