Sport i zdrowie

XXI Bieg Wielkanocny w Rumi już w najbliższą sobotę!

XXI Bieg Wielkanocny w Rumi już w najbliższą sobotę!
Reklama Reklama

Dawniej nagrodą za jego ukończenie były między innymi żywe pstrągi, dziś są to gadżety, bony podarunkowe i sprzęt sportowy. MOSiR w Rumi już po raz 21. organizuje Bieg Wielkanocny, w którym uczestniczyć mogą wszyscy mieszkańcy miasta i okolic, bez względu na wiek. Chętni powinni się zjawić w najbliższą sobotę (27 kwietnia) o godzinie 9:15 w parku przy MDK-u.


Zgodnie z coroczną tradycją, w pierwszą sobotę po świętach wielkanocnych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi zaprasza na Bieg Wielkanocny. Celem zawodów jest podkreślenie radości świąt wielkanocnych, krzewienie idei braterstwa i jedności wśród mieszkańców miasta i okolic, a także propagowanie biegania jako atrakcyjnej formy spędzania czasu. Jest to już 21. edycja tej popularnej imprezy sportowej. Tym razem trasa została wyznaczona w parku przy ul. Starowiejskiej, wzdłuż Zagórskiej Strugi.

Bieg rozpocznie się 27 kwietnia, o godz. 10.00 w parku przy ulicy Starowiejskiej. Zakończenie zawodów przewidziano na godz. 12.30. Impreza ma charakter otwarty. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie, posiadanie stroju sportowego, a w przypadku dzieci zgody rodziców.

Na zwycięzców każdej z 12 kategorii czekają statuetki i medale, natomiast wszyscy uczestnicy biegu będą mogli liczyć na nagrody pocieszenia. Z kolei najmłodsi, którym uda się pokonać trasę, wezmą udział w losowaniu nagród, takich jak wejściówki do parku trampolin, koszulki, gadżety promocyjne czy talony na pizzę. Ponadto po każdym ukończonym wyścigu organizatorzy zaproszą zawodników na kiełbaskę z grilla oraz ciepły napój.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, parafia pw. św. Jana z Kęt, SL Salos Rumia, Klub „Zagórzak” Rumia, UKS Tri-Team Rumia oraz Urząd Miasta Rumi.

Pierwszy Bieg Wielkanocny odbył się w Dolinie Zagórskiej Strugi w 1998 r. Został zorganizowany przez Klub „Zagórzak” z inicjatywy Tadeusza Odowskiego, opiekuna i działacza klubu. Co roku impreza odbywa się przy innej parafii. W pierwszym biegu brało udział 126 uczestników – dzieci, młodzieży i dorosłych. Kilkakrotnie trasa przebiegała przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal stawów rybnych, a jedną z nagród były… żywe pstrągi. Zawodnicy biegali także przez alejki parku przy ul. Filtrowej, na boisku przy ul. Wrocławskiej,  a także na boisku Salos, przy parafii pw. Podwyższenia św. Krzyża. Piętnasty bieg został zorganizowany na terenach ujęć wody Rumia Wybudowanie. W 2003 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi połączył siły z Klubem „Zagórzak” i od tamtej pory wspólnie organizują bieg, który już na stałe wpisał się do kalendarza miejskich imprez rekreacyjno-sportowych. Poprzedni, dwudziesty bieg, odbył się na polanie przy „Zochlinie”, a jego współorganizatorem była parafia pw. św. Józefa i Tadeusza Judy w Rumi. Wówczas wystartowała rekordowa liczba zawodników – aż 216 osób.

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *