BlogRumia na wesoło

Z czego śmieją się mieszkańcy Rumi? (odc. 1)

Z czego śmieją się mieszkańcy Rumi? (odc. 1)
Reklama Reklama

Rozpoczynam nową serię, w której będę przybliżał Wam śmieszne obrazki o Rumi, anegdoty z naszego miasta, memy oraz przeróżne historie, które bawią mieszkańców Rumi.Uwaga! Zalecana jest duża dawka dystansu do siebie. 🙂Seria będzie się ukazywać nieregularnie, w zależności od tego, jak zostanie przyjęty pierwszy odcinek. Dajcie znać, czy chcielibyście więcej materiałów tego typu.

1. Aquapark Rumia

smieszne obrazki rumia, rumia smieszne, rumskie memy, memy o rumi

Jak widać nie tylko Reda może mieć swój aquapark. Wystarczy trochę ulewnego, letniego deszczu i (bez żadnego przetargu czy podpisywania umów) nowe centrum wodnej rozrywki powstało przy ul. Wrocławskiej. 🙂

2. Rumia miasto bezpieczne

smieszne obrazki, rumia, rumskie memy, obrazki rumia, demotywatory rumia, dowcipy rumia

Z daleka niby wszystko wygląda OK, ale po przyjrzeniu się… 🙂 Jak widać, mieszkańcy Rumi nie muszą się zbytnio przejmować zabezpieczeniem swojego dobytku. A już szczególnie w tak ruchliwym miejscu, jak Dworzec Główny.
3. Gdynia, Rumia, Rumia, Gdynia…

Rumia jest największym miastem w Polsce nie będącym siedzibą powiatu. Ma prawie 50 tysięcy mieszkańców. Mimo to, wciąż można spotkać ludzi (wcale nie z drugiego końca Polski), którzy myślą, że Rumia to dzielnica Gdyni. Być może to ze względu na sąsiedztwo z jedną z dzielnic tego miasta – Cisową. Na marginesie. Czy Wy też mieliście (macie?) znajomych mieszkających Rumi, którzy świadomie deklarowali, że są z Gdyni, aby podnieść swój “prestiż”? 😀 Coś jak “pochodzę spod Warszawy”.
4. Korki? To nie problem, to usprawnienie i atrakcja.

korki w rumi, hutnicza, estakada, dk nr 6, rumia, mc donalds

Swego czasu fanpage Rumia Florencja Północy proponował, aby dla stojących w korkach na drodze krajowej nr 6 w kierunku Helu i półwyspu wprowadzić specjalną opłatę turystyczną, tzw. “korkowe”. Jestem jak najbardziej za- tym bardziej, że są wśród nich celebryci. 🙂 Swoją drogą, wiedzieliście, że McDonald, znajdujący się zazwyczaj przy “najgorętszym” odcinku korków, jest jednym z najbardziej dochodowych w Polsce? 🙂

5. Nie tylko wiklinowa żyrafa.

Z archiwum Straży Miejskiej w Rumi: “W dniu 28 stycznia 2017 roku kobieta zgłosiła, że na ul. Sobieskiego w Rumi biega niedźwiedź.” Ku wielkiemu zaskoczeniu funkcjonariuszy oraz większości mieszkańców, ta interwencja nie potwierdziła się. W Rumi bezwarunkowo możemy liczyć jedynie na dziki.

Reklama Reklama6. Centrum handlowe wszechświata…

“Remszczie Renk” to targowisko miejskie, znajdujące się przy ul. Dębogórskiej w Rumi. W najbliższym czasie doczeka się generalnego remontu, za ponad 1,5 milionów złotych.

8. …i miejsce najlepszych wyprzedaży. 🙂

śmieszne obrazki rumia, memy o rumi, rumskie memy, rumia humor

Zdjęcie billboardu sprzed Portu Rumia. Prawda, że piękny ten ananas? Jeśli chodzi o rumskie “wyprzedaże” i promocje, powstał nawet specjalny artykuł na ten temat. 🙂

9. Niemiec płakał jak sprzedawał

Pozostając w temacie branży kupno-sprzedaż. Może ktoś z Was potrzebuje nowego auta? 😉

10. Marketing wiralowy

O tym, że chwytliwa nazwa dla biznesu to połowa sukcesu, nie ma co nikogo przekonywać. 😉 Tutaj najwyraźniej zabrakło drugiego 50%, bo “Chytra Baba z Rumi” dość szybko zniknęła z lokalu przy ul. Stoczniowców w Janowie.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *