Dla mieszkańcaWiadomości

Zbiórka krwi podczas WOŚP w Rumi

Zbiórka krwi podczas WOŚP w Rumi
Reklama Reklama

W ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (12 stycznia) odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Rumi. Tego dnia, w godzinach od 9:00 do 14:00, personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku będzie czekał na potencjalnych dawców w Zespole Szkół Ogólnokształcących (ul. Stoczniowców 6).Celem akcji honorowego krwiodawstwa, organizowanej pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego, jest propagowanie wzorowej postawy obywatelskiej oraz honorowego oddawania krwi na rzecz osób przewlekle chorych. Wszyscy dawcy, w podziękowaniu za udział w akcji, oprócz standardowych zestawów podarunkowych otrzymają miejskie gadżety.

Akcja “Ultrakrew”. 550 kilometrów dla ratowania życia.

Styczniowa zbiórka krwi będzie także honorowym miejscem startu sportowej części projektu „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”. Więcej na temat akcji można przeczytać tutaj.

Oddawanie krwi w Rumi. Jesteśmy w czołówce!

Warto wspomnieć, że podczas dwóch honorowych zbiórek, które zostały przeprowadzone na terenie miasta w 2019 roku, udało się zebrać aż 97,5 litra tego niemożliwego do wyprodukowania leku. Rumia jest w czołówce pomorskich organizatorów zbiórek krwi – wśród 10 wojewódzkich laureatów, którzy w 2018 roku zebrali największą ilość życiodajnego płynu, Rumia znalazła się na 4. miejscu.

rumia zbiorka krwi wosp wielka orkiestra swiatecznej pomocy 2020

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *