Dla mieszkańcaImprezy, kultura i rozrywkaWiadomości

Zero waste – co z tymi śmieciami?

Zero waste – co z tymi śmieciami?
Reklama Reklama

Stacja Kultura zaprasza 26 marca o 18:30 na spotkanie z Julią Wizowską pod tytułem “Zero waste – co z tymi śmieciami?”. Wstęp wolny. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki “Nie śmieci”.Statystyczny Europejczyk wyrzuca rocznie średnio 502 kg śmieci. Jest tego tak dużo, że pływające w Oceanie Światowym odpady wkrótce mogą utworzyć siódmy kontynent. Ograniczanie śmieci w naszym życiu staje się koniecznością i mamy nadzieję, że spotkanie zainspiruje Was do podobnej postawy.

Julia Wizowska (fanpage “Na nowo śmieci”) jest dziennikarką, blogerką, autorką książek, a jako “babka od śmieci” propagatorką stylu życia zero waste. Opowiada co dalej dzieje się z odpadami po tym, jak wyrzucimy je do kosza, Pisze o ekologii, rozwiewa mity na temat recyklingu, uczy prawidłowej segregacji odpadów, publikuje przepisy na upcyklingowe przeróbki, pokazuje jak starym i nadającym się już do wyrzucenia rzeczom dać drugie życie. Współtworzy w Warszawie pracownię Cztery Razy Trzy, w której organizuje swoje warsztaty. Upcykling i ekologiczny styl życia promuje w mediach, na konferencjach branżowych i na imprezach masowych.

(źródło: Stacja Kultura w Rumi)


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *