Rumia na wesołoWiadomości

Złodzieje kradną kwiaty w Rumi. Powstrzymać ma ich…czarodziej!

Złodzieje kradną kwiaty w Rumi. Powstrzymać ma ich…czarodziej!
Reklama Reklama

Na ulicach i w rumskich parkach pojawiło się w ostatnim czasie sporo kwiatów i różnorodnych roślin. Jak się okazuje, cieszą się one sporym zainteresowaniem…złodziei.Zbliżający się okres wakacyjny to nie tylko czas odpoczynku od szkolnych zajęć czy pracy, ale również pora rozkwitu miejskiej zieleni. Lokalnie można zaobserwować ten proces między innymi w Rumi, gdzie w parkach i na ulicach przybywa różnorodnych roślin. Okazuje się, że część nowo posadzonych kwiatów bardzo szybko znika z miejskiej przestrzeni. Najczęściej są one zadeptywane bądź stają się prywatną własnością.

– Cieszymy się, że nowe miejskie klomby i rabaty przypadły do gustu mieszkańcom. Apelujemy jednak, aby były one podziwiane w taki sposób, żeby nie dochodziło do ich niszczenia. Nie jest to również odpowiednia przestrzeń do spaceru z psem. Wolelibyśmy, żeby zwierzęce odchody nie były częścią roślinnych dekoracji – mówi Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji.  

Jako że pouczenie „ludzkiego szkodnika” czy złapanie złodzieja na gorącym uczynku nie zawsze jest możliwe, pracownicy rumskiego urzędu postanowili przemówić do ich sumienia za pomocą nietypowych tabliczek, przestrzegających przed nieodpowiednim traktowaniem roślin.. Przedstawiają one m.in.:

  • postać czarodzieja (“Każdego złodzieja srogi mag zaklina, jeśli przez niego zniknie ta roślina!”),
  • policjanta (“Kto zabierze stąd rośliny, tego dorwą srogie gliny!”)
  • czy rozgadane kwiaty (“Bardzo proszę, nie biegaj po mnie. O skakaniu już nawet nie wspomnę. Lepiej przypatrz się mym kwiatom. Ja ukłonie Ci się za to!”) .

– Mamy nadzieję, że żartobliwe rymowanki i ilustracje skłonią potencjalnych wandali czy złodziejaszków do pewnych przemyśleń, a ostatecznie do rezygnacji z wybryków – podsumowuje Ariel Sinicki.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Zobacz:

Reklama Reklama

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

62 − = 59