Wiadomości

Zostań bohaterem Maksa!

Zostań bohaterem Maksa!
Reklama Reklama

“Rumskie Spotkania Muzyczne” zagrają dla Maksa z Rumi! 10 marca w parafii Św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi odbędzie się Koncert Charytatywny pt. “Zostań moim bohaterem”.


10-letni Maks z Rumi choruje na zespół Di George’a. Jak podkreśla mama chłopca, jego układ odpornościowy praktycznie nie istnieje. Nie może chodzić do szkoły czy bawić się z innymi dziećmi. Maks przeszedł także udar mózgu oraz dwie operacje serca, często jest zmuszony odwiedzać szpitale. Sprawność może mu przywrócić jedynie intensywna i kosztowna rehabilitacja.

Wydarzenie na Facebooku

Jak tłumaczy Marek Gerwatowski, pomysłodawca i dyrektor artystyczny “Rumskich Spotkań Muzycznych”, idea zorganizowania koncertu narodziła się w grudniu 2018 roku, kiedy to w naszym mieście rozpoczęła się akcja zbierania nakrętek dla chłopca. Teraz, poprzez udział w widowisku muzycznym, wszyscy możemy włączyć się w pomoc Maksowi. Podczas wydarzenia odbędzie się licytacja oraz kwesta na rzecz chłopca.

Marek Gerwatowski:

– Już dziś serdecznie zapraszam Państwa na to szczególne wydarzenie. Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli artyści wykonujący różne gatunki muzyczne: śpiewacy operowi, wokaliści musicalowi i rozrywkowi, a także instrumentaliści z całego Pomorza. Zostańmy bohaterami Maksa!

Wydarzenie objęte jest patronatem burmistrza Rumi Michała Pasiecznego.

Autor: Paweł Jałoszewski

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

84 − = 77