Historia RumiSerial dokumentalny o Rumi

Życie codzienne w Rumi – Zagórzu w dobie międzywojennej (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 15)

Życie codzienne w Rumi – Zagórzu w dobie międzywojennej (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 15)
Reklama Reklama

W 15 odcinku serialu dokumentalnego “Śladami Dawnej Rumi” przyjrzymy się życiu codziennemu mieszkańców Rumi-Zagórza. Czym 100 lat temu zajmowali się na co dzień rumianie? Jak zarabiali na życie i co robili w wolnym czasie?Seria “Sladami dawnej Rumi” zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 15. Życie codzienne w Rumi – Zagórzu w dobie międzywojennej:

Opis odcinka: Pomimo trudności, z jakimi zmagał się nasz region podczas dwudziestolecia międzywojennego, życie mieszkańców Rumi toczyło się w miarę normalnie. Oglądając 15. odcinek serialu „Śladami dawnej Rumi”, dowiecie się, czym 100 lat temu zajmowali się na co dzień rumianie, jak zarabiali na życie i co robili w wolnym czasie.

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *