Historia RumiSerial dokumentalny o RumiWiadomości

Życie w Rumi po upadku komunizmu (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 24)

Życie w Rumi po upadku komunizmu (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 24)
Reklama Reklama

To już niestety ostatni z 24. zaplanowanych odcinków serialu dokumentalnego “Śladami Dawnej Rumi”.

Seria “Śladami dawnej Rumi” zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 24.:

Opis odcinka: Od początku lat 80. w Polsce regularnie wybuchały strajki robotnicze. Były one spowodowane przede wszystkim pogarszającą się sytuacją ekonomiczną kraju i przyczyniły się do powstania NSZZ Solidarność, a w efekcie do obalenia komunizmu. Wydarzenie to całkowicie zmieniło obliczę całego kraju, w tym Rumi. W jaki sposób? Tego dowiecie się, oglądając ostatni odcinek dokumentalnej serii „Śladami dawnej Rumi”.

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *