Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.

Kontakt i współpraca

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu! 🙂

Adres e-mail: tymczasemwrumi@gmail.com
Facebook: Tymczasem w Rumi, Rumskie Memy, Nowe Spotted: Rumia
Instagram: instagram.com/tymczasemwrumi
Tiwtter: twitter.com/tymczasemwrumi
YouTube: youtube.com/channel/UCIzYSpLs_kVYbeftK-2ObOg


Kim jestem?

paweł jałoszewski, tymczasem w rumi
Paweł Jałoszewski

Cześć, jestem Paweł. W Rumi mieszkam przez zdecydowaną większość swojego życia, bo od ćwierć wieku. Nie jestem powiązany ani z urzędem miasta, ani żadną opcją polityczną w Rumi. 🙂


Czym jest Tymczasem w Rumi?

Tymczasem w Rumi to strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Od 2016 roku na bieżąco reaguję na to, co dzieje się w naszym mieście. Robię to czasem na poważnie, a czasem także z przymrużeniem oka. Blog wnosi do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Czytelnicy Tymczasem w Rumi otrzymują informacje na temat nowych rozwiązań, rozrywki i życia w rozwijającym się, największym mieście w Polsce nie będącym powiatem. To żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć! 🙂 Obecnie strona ma ponad 11 000 fanów na Facebooku!

Paweł Jałoszewski Tymczasem w Rumi blog Wiedza o Rumi
Andrzej Wiśniewski i Paweł Jałoszewski (Tymczasem w Rumi) na pierwszym w historii konkursie wiedzy o Rumi. Do wygranej zabrakło nam ledwie 6 punktów. 🙂 (październik 2019 r.)

Dlaczego założyłem Tymczasem w Rumi?

Decyzję o stworzeniu fanpage’u Tymczasem w Rumi podjąłem w maju 2016 roku. Nie podobało mi się, że moje miasto postrzegane jest jako nudne, w którym nic się nie dzieje. W internecie brakowało miejsca, w którym mieszkańcy Rumi mogliby poczytać o lokalnych sprawach. Postanowiłem więc napisać kilka pierwszych postów o tym, co ostatnio zaobserwowałem w Rumi…i tak to się jakoś potoczyło dalej. W październiku 2018 roku postanowiłem zacząć publikować i gromadzić swoje materiały także na blogu TymczasemWRumi.pl i od tamtej pory to tutaj możecie szukać “meritum”. 🙂

Mam ciekawy temat na wpis! Czy mógłbyś coś o nim opublikować?

Jeśli Twoim zdaniem jest coś, o czym powinienem jeszcze tu napisać, jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, koniecznie zapraszam do kontaktu! Mój adres e-mail: tymczasemwrumi@gmail.com.

Tak jak wspomniałem wcześniej, blog TymczasemWRumi.pl, pokrewne z nim fanpage: Tymczasem w Rumi i Rumskie Memy oraz inne profile w mediach społecznościowych (Instagram, Twitter, YouTube) prowadzę praktycznie samodzielnie. W prowadzeniu zaprzyjaźnionego fanpage’u Nowe Spotted Rumia od dłuuuuugiego już czasu wspomaga mnie koleżanka – Magda, za co serdecznie jej dziękuję.

Staram się być na bieżąco, ale jak pewnie wiecie – robię to hobbystycznie i oprócz tego projektu, mam jeszcze kilka innych zobowiązań i…życie prywatne. 🙂 To dlatego tak cieszy mnie Wasza pomoc i fakt, że przez cały czas “działalności” otrzymuję od Was wsparcie w postaci sygnałów czy informacji o tym, co się dzieje na mieście – za co bardzo, bardzo dziękuję! Dzięki temu bardzo często o wielu tematach po raz pierwszy przeczytacie właśnie na TymczasemWRumi.pl i dopiero po publikacji na blogu “podchwytywane” są przez inne lokalne i ogólnopolskie media.

Jeśli mogę o coś prosić, to pamiętajcie tylko, że z zasady średnio interesują mnie treści typowo polityczne. Główną “misją” TwR jest pisanie o mieście i jego mieszkańcach. Na fanpage’u co do zasady nie publikuję także ogłoszeń dotyczących zaginionych zwierząt/przedmiotów. Jest tego po prostu za dużo i musiałbym kompletnie zaspamować Wasze tablice – a przecież nie o to chodzi. 🙂

Tymczasem w Rumi – od mieszkańca, dla mieszkańców

Z racji swojego dużego zasięgu, Tymczasem w Rumi od dłuższego czasu stanowi także miejsce, w którym mieszkańcy mogą zapytać o nurtujące ich kwestie lub podzielić się swoim pomysłem na zmiany. Zawsze chętnie uczestniczę w tego typu działaniach, bo przecież po to powstał ten fanpage- jako wymiana informacji od mieszkańca, dla mieszkańców. Przez ostatnie trzy lata sprawy, z którymi pisali do mnie mieszkańcy bywały zarówno błahe, jak i takie, które…na stałe zapisały się w historii miasta.

„Tunele znajdują się w najbliższym sąsiedztwie Stacji Kultura, a zwyczajnie odstraszają. Uważam, że temat jest ciekawy, tym bardziej że wiele miejscowości stosuje ten niedrogi a bardzo zjawiskowy sposób upiększania miasta. Być może w najbliższym Budżecie Obywatelskim znajdzie się taki projekt, jeśli spotka się z zainteresowaniem mieszkańców i osób zajmujących się taką formą sztuki.”

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Pomysł spodobał się zarówno Wam władzom miasta na tyle, że…już w kwietniu tego samego roku zapowiedziano jego realizację. Ostatecznie murale powstały w czerwcu i możecie je podziwiać do dzisiaj. 🙂

Współpraca:

W ramach projektu Tymczasem w Rumi bardzo często współpracuje z miejskimi instytucjami oraz lokalnymi firmami przy promocji eventów i wydarzeń.


O Tymczasem w Rumi w mediach:

Zobacz: Parę słów o Tymczasem w Rumi w biuletynie miejskim “Rumskie Nowiny”

tymczasem w rumi, moja rumia, rumskie nowiny, rumia, miasto, paweł jałoszewski

Tymczasem w Rumi w Misji Futbol:

Historia z wpisu: “Festiwal bramek w Rumi. 25 goli w dwóch spotkaniach. (7.04.2019)“, ŻART przy okazji kuriozalnego wyniku rumskiego klubu piłkarskiego OKS Janowo, BEZ MOJEGO UDZIAŁU trafiła wpierw na fanpage Typowy kibic A-klasy, później na profile Twitterowe dziennikarzy sportowych, serwis WP SportoweFakty oraz…do programu telewizyjnego Misja Futbol, emitowanego w TVP Sport. Wzmianka pojawia się pod koniec nagrania (okolice 00:49:50):