Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.

Kontakt i współpraca

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu! 🙂

Adres e-mail: tymczasemwrumi@gmail.com
Facebook: Tymczasem w Rumi, Rumskie Memy, Nowe Spotted: Rumia
Instagram: instagram.com/tymczasemwrumi
Tiwtter: twitter.com/tymczasemwrumi
YouTube: youtube.com/channel/UCIzYSpLs_kVYbeftK-2ObOg


Kim jestem?

paweł jałoszewski, tymczasem w rumi
Paweł Jałoszewski
(autor bloga TymczasemWRumi.pl)

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉

Moi czytelnicy to żywiołowa i bardzo aktywna społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. To dzięki niej o wielu tematach po raz pierwszy przeczytacie właśnie na TymczasemWRumi.pl i dopiero po publikacji na blogu “podchwytywane” są przez inne lokalne i ogólnopolskie media.

Paweł Jałoszewski Tymczasem w Rumi blog Wiedza o Rumi
Andrzej Wiśniewski i Paweł Jałoszewski (Tymczasem w Rumi) na pierwszym w historii konkursie wiedzy o Rumi. Do wygranej zabrakło nam ledwie 6 punktów. 🙂 (październik 2019 r.)

Tymczasem w Rumi – od mieszkańca, dla mieszkańców

Z racji swojego dużego zasięgu, Tymczasem w Rumi od dłuższego czasu stanowi także miejsce, w którym mieszkańcy mogą zapytać o nurtujące ich kwestie lub podzielić się swoim pomysłem na zmiany. Zawsze chętnie uczestniczę w tego typu działaniach, bo przecież po to powstał ten fanpage- jako wymiana informacji od mieszkańca, dla mieszkańców. Przez ostatnie trzy lata sprawy, z którymi pisali do mnie mieszkańcy bywały zarówno błahe, jak i takie, które…na stałe zapisały się w historii miasta.

Jedną z takich “interwencji” był pomysł jednej z mieszkanek Rumi, Magdy. Magda zwróciła się do mnie z pomysłem, aby ozdobić muralami tunele prowadzące do Dworca PKP w Rumi.

„Tunele znajdują się w najbliższym sąsiedztwie Stacji Kultura, a zwyczajnie odstraszają. Uważam, że temat jest ciekawy, tym bardziej że wiele miejscowości stosuje ten niedrogi a bardzo zjawiskowy sposób upiększania miasta. Być może w najbliższym Budżecie Obywatelskim znajdzie się taki projekt, jeśli spotka się z zainteresowaniem mieszkańców i osób zajmujących się taką formą sztuki.”

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Pomysł spodobał się zarówno Wam władzom miasta na tyle, że…już w kwietniu tego samego roku zapowiedziano jego realizację. Ostatecznie murale powstały w czerwcu i możecie je podziwiać do dzisiaj. 🙂

Współpraca:

W ramach projektu Tymczasem w Rumi bardzo często współpracuje z miejskimi instytucjami oraz lokalnymi firmami przy promocji eventów i wydarzeń.


O Tymczasem w Rumi w mediach:

Zobacz: Parę słów o Tymczasem w Rumi w biuletynie miejskim “Rumskie Nowiny”

tymczasem w rumi, moja rumia, rumskie nowiny, rumia, miasto, paweł jałoszewski

Tymczasem w Rumi w Misji Futbol:

Historia z wpisu: “Festiwal bramek w Rumi. 25 goli w dwóch spotkaniach. (7.04.2019)“, ŻART przy okazji kuriozalnego wyniku rumskiego klubu piłkarskiego OKS Janowo, BEZ MOJEGO UDZIAŁU trafiła wpierw na fanpage Typowy kibic A-klasy, później na profile Twitterowe dziennikarzy sportowych, serwis WP SportoweFakty oraz…do programu telewizyjnego Misja Futbol, emitowanego w TVP Sport. Wzmianka pojawia się pod koniec nagrania (okolice 00:49:50):