25-latek z 12 zarzutami. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 25-latka, który włamywał się do piwnic. Mężczyzna ma też związek z innymi przestępstwami m.in. kradzieżą pieniędzy z konta bankowego.

Policjanci kryminalni od lutego pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do piwnic, krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Efektem ich pracy było ustalenie tożsamości sprawcy i zatrzymanie 25-letniego mężczyzny z powiatu wejherowskiego.

Reklama
Reklama

Zatrzymany odpowie za trzy włamania do piwnic, z których ukradł m.in. urządzenia elektroniczne o wartości prawie 9 tys. , a także pralkę i obraz. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna okradł mieszkanie, które remontował. Zabrał z niego m.in. kluczyki do auta oraz kartę do bankomatu, należące do właściciela. Następnie, pomimo obowiązującego go zakazu kierowania samochodami, wsiadł do pojazdu i odjechał. Złodziej wykorzystał także kartę bankomatową swojego pracodawcy, którą kilkukrotnie zapłacił za zakupy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 25-latkowi dwanaście zarzutów, w tym za kradzieże z włamaniem, krótkotrwałe użycie pojazdu i naruszenie sądowego zakazu.

Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(wpis opracowałem na podstawie komunikatu Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *