5. edycja Rumskiego Wokalu – czas na finał!

Reklama
Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi rozpoczyna próby do koncertu galowego 5. edycji „Rumskiego Wokalu”. Będzie to mały jubileusz projektu, który wokalistom-amatorom stwarza możliwość edukacji muzycznej oraz występu na profesjonalnej scenie.

Do udziału w tej wyjątkowej edycji MDK zaprosił ośmioro finalistów z poprzednich lat: Sandrę Mazurek, Przemysława Bruhna, Kingę Włodarkiewicz, Jana Podwojskiego, Magdalenę Mrówczyńską, Gracjana Gołębiewskiego, Paulinę Fortas oraz Marię Andruszkiewicz.

Reklama
Reklama

Zobacz: Wygrała Rumski Wokal. Teraz zmierzyła się z utworem z gry Wiedźmin 3!

Edycja małego jubileuszu odbędzie się w formie show – programu, na łamach którego usłyszymy wykonania każdego uczestnika z akompaniamentem Mirosława Hałendy. Zobaczymy urywki z prób oraz wypowiedzi prowadzących na temat każdego finalisty. Koncert galowy online przewidziany jest w niedzielę 27 czerwca o godz. 18.00. Transmisja odbędzie się w mediach społecznościowych oraz kanale YouTube Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Wśród wybranych uczestników znalazły się osoby, które ze sceną związały się mocniej, a ich poczynania i sukcesy placówka śledziła z wielką radością. Tak jak w poprzednich latach, finaliści będą mieli okazję ćwiczyć swoje głosy i poszerzać umiejętności pod okiem specjalistów. W tym roku swoją opieką obejmie ich Weronika Korthals, która znana jest ze swoich pedagogicznych predyspozycji oraz talentu wokalnego na arenie ogólnopolskiej. W 1999 została laureatką programu TVP2 „Szansa na sukces”, wygrywając z piosenką „Nie ma miłości bez zazdrości” Violetty Villas. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność: dyrygentura chóralna oraz wokalistyka). Jest także laureatką wielu konkursów i festiwali muzycznych, a na jej koncie znajdziemy pięć solowych albumów.

źródło: fb.com/KorthalsWeronika

Uczestnicy pod okiem Weroniki przygotują utwory z repertuaru Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Młynarskiego i Krzysztofa Krawczyka. Ponadto każdy z finalistów spotka się z zajęciami dodatkowymi poświęconymi terapeutycznej sile głosu. Poprowadzi je Agnieszka Skawińska – śpiewająca aktorka, arteterapeutka, dyrektorka MDK-u.

Na żywo głosy Rumskiego Wokalu będzie można usłyszeć 1 sierpnia podczas Jarmarku Kaszubskiego w Rumi. Gwiazdą wieczoru będzie Weronika Korthals z zespołem.

(wpis opracowałem na podstawie informacji MDK Rumia oraz Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *