7 edycja Garmin MTB Series w Rumi

garmin mtb series 2020 rumia
Reklama
Reklama

Niedzielne (4 października) zmagania w Rumi będą trzecim etapem rywalizacji w tegorocznym cyklu Garmin MTB Series! Kolarze ponownie będą mieli okazję ścigać się na jednej z najtrudniejszych tras w cyklu oraz na Pomorzu. W tym sezonie, w wyniku zmian spowodowanych pandemią koronawirusa, wyścig w Rumi nie będzie finałem cyklu, a zawodnicy będą musieli zmierzyć się z tą trasą już na półmetku.To już 7. edycja cyklu Garmin MTB Series, który cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników. Mimo wielu trudności i konieczności dostosowania się do obowiązujących obostrzeń, jeszcze bardziej cieszy możliwość spotkania również w tej lokalizacji zwanej przez zawodników „krainą błota i korzeni”. Trasa w Rumi jest kwintesencją MTB, co powoduje, że co roku kolarze z niecierpliwością czekają na ten etap zmagań. Tradycyjnie do wyboru będą dwa dystanse: MINI (ok. 25 km) oraz MAXI (ok. 50 km).

Reklama
Reklama

Nowe miejsce startu i limit zawodników

Najważniejsza zmiana dotycząca przeprowadzenia zawodów dotyczy przeniesienia miejsca startu. W związku z trwającą budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie, centrum zawodów musiało zostać przeniesione. Start i meta Garmin MTB Series zlokalizowane będą na terenie Paintball Rumia – Łężyce, ul. Wierzbowa 21.

Kolejna ważna zmiana związana jest z aktualnymi obostrzeniami, więc w zawodach weźmie udział 250 zawodników.Trzeci etap Garmin MTB Series 2020 w Rumi

Inauguracja tegorocznej edycji odbyła się tradycyjnie w Wejherowie (20.09), drugi etap zorganizowano tydzień później w Elblągu (26.09). W najbliższą niedzielę w Rumi (4.10) odbędzie się trzeci etap, który zweryfikuje ponownie kształt klasyfikacji generalnej cyklu. Po tym weekendzie na zawodników czekać będą jeszcze 3 etapy: w Gdańsku (11.10), Kolbudach (18.10) i wielki finał w Sopocie (24.10).

Na zakończenie Garmin MTB Series 2020 każdy uczestnik, który ukończy minimum 4 imprezy, otrzyma pamiątkowy gadżet finishera. Cały czas można się jeszcze zapisać na zawody. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.mtbseries.pl.


(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *