74. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie

8 maja odbyły się uroczyste 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Przedstawiciele władz w Rumi złożyli kwiaty i uczestniczyli w uroczystej mszy święta w intencji Ojczyzny.
Reklama
Reklama

8 maja w Rumi odbyły się uroczyste obchody 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty i uczestniczyli w mszy świętej w intencji Ojczyzny.


Nabożeństwo zostało odprawione w kościele pw. św. Jana z Kęt, natomiast kwiaty przyozdobiły mogiłę żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku, grób Tadeusza Zleśnego (żołnierz i wieloletni prezes rumskiego oddziału Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych), pomnik Hipolita Roszczynialskiego, a także obelisk, znajdujący się przy ul. Chełmińskiej.

Reklama
Reklama

W uroczystych obchodach uczestniczyli żołnierze, kombatanci, zastępca burmistrza Marcin Kurkowski, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Bochniak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Ariel Sinicki

Choć 8 maja uznaje się za rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie, międzynarodowy konflikt wciąż trwał, a walki toczono na Dalekim Wschodzie. Druga wojna światowa zakończyła się definitywnie dopiero 2 września 1945, w dniu kapitulacji Japonii.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *