Białaczka kontra 15-latek z Rumi. Kuba prosi o pomoc!

Białaczka kontra 15-latek z Rumi. Kuba prosi o pomoc!
Reklama
Reklama

Kuba Jaffke, mieszkający na co dzień w Rumi, choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Szansę na wyzdrowienie stanowi 5-miesięczna terapia lekiem Venclyxto, który nie jest refundowany. Rodzina, przyjaciele i mieszkańcy rozpoczęli zbiórkę funduszy w internecie.Kuba zgłosił się na SOR z powodu bardzo silnego osłabienia – od kilku dni miał kaszel, katar, tydzień wcześniej wystąpił epizod gorączki. Bolała go szyja i zauważył, że w ciągu ostatnich tygodni, przytył aż 8 kilogramów. Podczas badań zaobserwowano powiększenie narządów wewnętrznych i węzłów chłonnych. Szczegółowe badania krwi pozwoliły na postawienie diagnozy, która nieodwracalnie zmieniła wszystko – Kuba jest chory na ostrą białaczkę limfoblastyczną!

Reklama
Reklama

Myśleliśmy, że to najgorsze, co możemy usłyszeć. Niestety, wstępna diagnostyka genetyczna wykazała niekorzystne czynniki prognostyczne. Przez białaczkę zajęty został centralny układ nerwowy Kuby. Szansę dla Kuby stanowi kuracja lekiem, który nie jest refundowany. Nazywa się Venclyxto i jest naszą nadzieją. Prosimy o pomoc w zebraniu środków!

Zbiórka prowadzona jest pod adresem:
https://www.siepomaga.pl/zyciekuby.
Na Facebooku uruchomiono także specjalną grupę, w której publikowane są odnośniki do charytatywnych aukcji: https://www.facebook.com/groups/425736567981791/


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *