Co dalej ze skrzyżowaniem Starowiejskiej i Roszczynialskiego?

wypadek rumia starowiejska
Reklama
Reklama

„Chyba już wystarczy. Mieszkańcy błagają o światła w celu polepszenia bezpieczeństwa swojego i dzieci, szczególnie tych idących tam codziennie do pobliskich szkół! Ilość wypadków w tym miejscu i ich różnorodność po prostu przeraża.” – napisała po wtorkowym wydarzeniu Pani Dorota, czytelniczka Tymczasem w Rumi.


Trudno nie zgodzić się ze słowami Pani Doroty. We wtorek (12 marca) na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Roszczynialskiego w Rumi doszło do kolejnej stłuczki. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, pojawiły się za to znaczne utrudnienia w ruchu.

Reklama
Reklama

Feralne skrzyżowanie mieści się na rumskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 100, łączącej Rumię przez Pierwoszyno do Kosakowa. W grudniu 2018 roku miasto podjęło decyzję o włączeniu się w finansowanie budowy w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Na realizację inwestycji radni przeznaczyli kwotę w wysokości 500 000 zł. Pozostałe środki zapewnić ma samorząd Województwa Pomorskiego.

Fragment uzasadnienia z Uchwały Nr II/19/2018 Rady Miejskiej Rumi z dnia 13 grudnia 2018 roku:

„Droga wojewódzka nr 100 przebiega przez centrum Rumi i posiada ogromne znaczenie komunikacyjne. Duże obciążenie ruchem, w tym tranzytowym, powoduje pilną konieczność przeprowadzenie modernizacji, mających na celu podniesienie bezpieczeństwa uczestników ruchu. W celu podjęcia kroków zmierzających do usprawnienia i poprawy funkcjonalności drogi wojewódzkiej w 2018 r., we współpracy Gminy z Województwem, została wykonana dokumentacja techniczna sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Starowiejskiej z ulicami Roszczynialskiego i Wybickiego. W 2019 roku Gmina udzieli pomocy finansowej Samorządowi Województwa Pomorskiego w celu realizacji przedmiotowej inwestycji. ”

Niestety, nigdzie nie znalazłem planowanego terminu, w którym sygnalizacja miałaby już działać.

Autor: Paweł Jałoszewski

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *