Dlaczego w Rumi było słychać samolot? Odpowiedź.

Mapa Strat Ciepla Rumia Samolot Nad Rumia

Dlaczego we wtorek nad Rumią latał samolot? Skąd ten hałas w nocy? Odpowiadam poniżej. 🙂

Reklama Reklama

We wtorek (9.03) nad Rumią, Gdynią, Redą i Wejherowem latał samolot wyposażony w kamerę termowizyjną. Nalot związany jest z podpisanym 15 lutego porozumieniem dotyczącym stworzenia lotniczych map termicznych.

To, że samolot pojawi się na niebie, nie było wcale takie pewne. Przeprowadzenie pomiarów było ściśle uzależnione od pogody– kluczowa jest ujemna temperatura i brak pokrywy śnieżnej. Warunki atmosferyczne okazały się odpowiednie.

Lotnicze mapy termiczne w Rumi

Mapy Ciepla
fot. Urząd Miasta Rumi

15 lutego 2021 roku przedstawiciele Gdyni, Rumi, Wejherowa i Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (OPEC) podpisali porozumienie w sprawie stworzenia lotniczych map termicznych zabudowanych terenów. Innowacyjne mapy, które obejmą także Redę, umożliwią zlokalizowanie strat ciepła w publicznych i prywatnych budynkach. W rezultacie pozwoli to zmniejszyć koszty ogrzewania oraz lepiej zadbać o środowisko naturalne. Wykonawcą usługi jest firma MGGP Aero z Tarnowa.

(wpis powstał na podstawie informacji Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *