Dni Redy 2023. Darmowe koncerty i atrakcje

Dni Redy 2023 Festyn i koncerty
Reklama
Reklama

Początek czerwca to dobry czas dla fanów polskiej muzyki w Małym Trójmieście Kaszubskim. Przed nami największe muzyczne święto w Redzie: Dni Redy 2023. Znamy atrakcje i artystów, jakie zaplanowano w ramach zbliżającego się wydarzenia.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Reklama
Reklama

Dni Redy 2023

Tegoroczne Dni Redy odbędą się 10 czerwca (sobota), na Stadionie MOSiR przy ul. Łąkowej. Wśród atrakcji zapowiedziano m.in. Festiwal Dmuchańców oraz koncerty artystów: Szymon Wydra i Carpe Diem, Loka i Lemon. Start o godzinie 13:00. Wstęp wolny!

Dni Redy to koncerty i atrakcje dla mieszkańców. (fot. Fabryka Kultury w Redzie, archiwum)

Dni Redy 2023: Szymon Wydra i Carpe Diem

Zespół rozpoczął swoją działalność w Radomiu w 1992 roku. W swoim dorobku posiada sześć albumów długogrających, z czego album „Bezczas” osiągnął status złotej, a później platynowej płyty. Zespół jest zdobywcą najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego np.: Eska Music Awards 2006 (w kategorii Artysta Roku), Superjedynka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2006 (za nagranie najlepszej płyty – „Bezczas” – w kategorii Rock), Mikrofon Popcornu (Wokalista Roku 2005), Sopot TOPtrendy 2007.

Dni Redy 2023: Loka

Zespół Loka zadebiutował w 2012 roku, gdzie szturmem podbił polskie stacje radiowe i telewizyjne. Hitem „Prawdziwe Powietrze” wdarł się na listy przebojów i podbił serca wszystkich Polaków. Niedługo po sukcesie pierwszego singla, ukazała się debiutancka płyta zespołu. W kolejnych latach działalności do radiostacji trafiały niezapomniane utwory takie jak „Widziałem Ciebie”, „Oczy Miasta”, „D.N.A”, „Na przekór”, „Tańczę Sam” czy „Atom Miłości”. Wielokrotnie nagradzany i doceniany podczas największych festiwali i wydarzeń muzycznych w Polsce takich jak Top Trendy, Festiwal w Opolu, Eska Music Awards, Top of The Top Festiwal, a także Letnia Scena Eski czy też Wakacyjna Trasa Dwójki.

Dni Redy 2023: Lemon

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. ,,Tu” Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.
Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.
LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Dni Redy 2023: godziny występów

  • 13:00 – 20:00 – Festiwal Dmuchańców
  • 18:00 – Koncert: Szymon Wydra i Carpe Diem
  • 19:45 – Koncert: Loka
  • 21:30 – Koncert: Lemon

Jak zastrzegają organizatorzy, podany harmonogram jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Dni Redy 2023 – klip promujący wydarzenie:

Co dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Dni Redy…niezła perspektywa weekendu się szykuję!!Tym bardziej, że uwielbiam Lemona i Szymona Wydrę i na pewno ze znajomymi zawitamy do Redy😁 Z chęcią zobaczyłabym jeszcze obok wymienionych wykonawców Irę, czy A.Piasecznego, może za rok???😉😃

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *