Domowe Spotkania Muzyczne – część druga!

Domowe Spotkania Muzyczne 2020 rumskie spotkania muzyczne tymczasem w rumi marek gerwatowski (1)
Reklama
Reklama

Rozpoczynamy drugą odsłonę rumskiego cyklu pt. ”Domowe Spotkania Muzyczne”! 🎧🎼 Usłyszymy w niej największe hity z musicali, filmów i bajek.🔥😎O okolicznościach powstania cyklu Domowe Spotkania Muzyczne rozmawiałem z Markiem Gerwatowskim– tenorem, organizatorem całego przedsięwzięcia, a przez wiele lat mieszkańcem Rumi.

Reklama
Reklama

Należę do osób, które uwielbiają działać. Działać nie tylko dla samej aktywności, ale także dla innych- nie lubię siedzieć bezczynnie. Kiedy okazało się że instytucje kultury są zmuszone zawiesić swoją  działalność (w tym również moje miejsce pracy, Opera Krakowska) i dla bezpieczeństwa  zostajemy w domach, pomyślałem: „a może by tak Rumskie Spotkania Muzyczne przenieść do internetu?” – opowiadał tenor.

Domowe Spotkania Muzyczne 2 rumskie spotkania muzyczne tymczasem w rumi marek gerwatowski (1)

W pierwszej serii cyklu Domowe Spotkania Muzyczne mogliśmy usłyszeć przede wszystkim utwory z gatunku muzyki klasycznej oraz rozrywkowej. Swoimi umiejętnościami dzielili się m.in. Paulina Łaba-Torres, współpracująca z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, sopranistka Hanna Okońska– solista Teatru Wielkiego w Łodzi czy Łukasz Przyborowski- trębacz zespołu Enej.

Odezwałem się do wielu zaprzyjaźnionych artystów, choć nie tylko do nich. Z niektórymi muzykami miałem styczność pierwszy raz. Zapytałem wprost: czy byliby chętni na Domowe wydanie Rumskich spotkań muzycznych. Zgodzili się bez wahania, za co jestem im ogromnie wdzięczny. To wspaniali artyści, o wielkim sercu. Pomimo tego trudnego dla wszystkich czasu, z bardzo dużym zaangażowaniem i chęcią wzięli udział w tych spotkaniach – komentuje Marek Gerwatowski.

W drugiej odsłonie cyklu „Domowe Spotkania Muzyczne” zabrzmią przede wszystkim przeboje musicalowe, przeboje muzyki filmowej czy melodie z bajek. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy opery. Pojawią się m.in. aktorzy musicalowi, którzy są czołowymi artystami na scenach musicalowych w Polsce, znani i lubiani. Usłyszmy muzykę m.in. z musicalu „Chicago” , „Nędznicy” czy „Kraina lodu”. Ma być „zaskakująco”. 🙂 

Nagrania, w których artyści śpiewają, grają na instrumentach i muzycznie pozdrawiają swoich słuchaczy (prosto z domów) będą pojawiać się codziennie od 18 kwietnia do 26 kwietnia (rano i wieczorem), na fanpage’u, Rumskich Spotkań Muzycznych.

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *