Dwie kolizje, dwóch pijanych kierowców. Ciężki poniedziałek w Rumi

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

To nie był łagodny początek tygodnia na rumskich drogach. Policjanci interweniowali przy dwóch kolizjach, na ul. Dębogórskiej i ul. Sobieskiego. W obu przypadkach sprawcy byli nietrzeźwi.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Dzięki nim będziesz wiedział, co dzieje się w Rumi.

W poniedziałek (6 czerwca) policjanci z lokalnej drogówki pracowali na miejscu dwóch kolizji w Rumi. O szczegółach ich interwencji poinformowała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło na ul. Dębogórskiej, gdzie zderzyły się VW Golf i Skoda Rapid. Kierowca Volkswagena odjechał z miejsca kolizji. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość, a 37-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wówczas wyszło na jaw, dlaczego postanowił uciec – okazało się, że miał w organizmie około dwóch promili!

W niedługim czasie od zdarzenia, w Rumi doszło do kolejnej kolizji z udziałem pijanego kierowcy – tym razem na ul. Sobieskiego. 35-latek prowadzący Citroena prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim Toyoty i najechał na jej tył. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania. Miał za to ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W sprawach nietrzeźwych kierowców zadecyduje sąd, ponieważ kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie zdarzenia drogowego będąc w stanie nietrzeźwości, może wobec nich zostać zastosowana kara grzywny, według nowego taryfikatora.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *