Dziewięciu młodych artystów z Rumi ze stypendiami!

rumia artysci nagrodzeni stypedia
Reklama
Reklama


19 grudnia (w miniony czwartek) w Miejskim Domu Kultury w Rumi dziewiątka lokalnych, młodych artystów otrzymała granty za tegoroczne osiągnięcia artystyczne. Granty, w postaci stypendiów, wręczyli laureatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Reklama
Reklama

Lista nagrodzonych:

1. Julia Majewska – w kategorii muzyka i śpiew;
2. Alicja Liss – w kategorii sztuk plastycznych;
3. Aurelia Skowrońska – w kategorii muzyka i śpiew;
4. Oliwia Helbik – w kategorii sztuk plastycznych;
5. Katarzyna De Laval – w kategorii sztuk plastycznych;
6. Daria Pisarska – w kategorii sztuk plastycznych;
7. Maciej Łach – w kategorii sztuk plastycznych;
8. Weronika Przychodzeń – w kategorii muzyka i śpiew;
9. Michał Bach – w kategorii muzyka i śpiew;

Łączna pula nagród finansowych wyniosła ponad 8 tysięcy złotych, a ich wysokość wahała się od 500 do 1500 złotych. Po oficjalnym wręczeniu stypendiów wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia, a goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

– Kultura jest czymś, co nie przemija i zostawia ślad już na zawsze, dlatego śmiało można powiedzieć, że wasze prace stanowią twórczy dorobek miasta i regionu – powiedział Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Gratuluję wam pasji, a rodzicom i opiekunom dziękuję za to, że na co dzień was wspierają. Mam nadzieję, że te nagrody finansowe będą motywacją do dalszej pracy i sukcesów – dodał.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *