„Ekolog” trenował z rumskimi rugbistami

Ostatnie chwile przed rozpoczęciem treningu ruby. Zawodnik klubu RC Arka Rumia w żółtej koszulce trzyma owalną piłkę do rugby i tłumaczy zasady ubranym na sportowo uczniom Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi. Całość odbywa się na szkolnej sali gimnastycznej.
Reklama
Reklama

Czy młodzież z Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi zasili wkrótce szeregi klubu RC Arka Rumia? Pierwsze treningi już za nimi! 🙂W ubiegły czwartek (30.01) zawodnicy Rugby Club Arka Rumia odwiedzili Ekologiczną Szkołę Społeczną w Rumi, zwaną potocznie „Ekologiem”. Na pokazie zjawiło się kilkadziesiąt młodych uczniów, którzy na własne oczy mogli przekonać się czym jest to rugby i „jak to się je”. 🙂 Zawodnicy dzielili się z nimi tajnikami treningu oraz opowiadali anegdoty związane z rozgrywkami w I lidze. Celem spotkania była popularyzacja rugby wśród rumskiej młodzieży.

Reklama
Reklama

Jak wszyscy doskonale wiemy, rugby, mimo niezaprzeczalnego piękna, nie jest zbyt popularną dyscypliną w Polsce. Stąd nasza wizyta w Ekologu a w najbliższym czasie (mamy nadzieję) w kolejnych szkołach – opowiadają przedstawiciele rumskiego klubu. – Zanim się obejrzeliśmy, zadzwonił dzwonek i trzeba się było pożegnać. Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie a dzieciom za zaangażowanie, radość z gry i pozytywne emocje. – komentuje klub na swoim profilu na Facebooku.

Zdjęcia:

[ngg src=”galleries” ids=”35″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Rugby Club Arka Rumia

Zespół RC Arka Rumia powstał w 2004 roku. Do największych sukcesów żółto-niebieskich niewątpliwie zalicza się dwukrotne mistrzostwo I ligi, w sezonie 2017/2018 i 2018/2019.

Rumski klub, oprócz sekcji seniorskiej mężczyzn, stawia także na sekcję kobiecą. Trzy zawodniczki “Gladiatorek”: Zuzanna Sadowska, Natalia Żurawska i Sara Kamińska w 2018 roku zostały powołane na zgrupowanie reprezentacji Polski Kobiet w Rugby 7 kat. wiekowej U18 i U16. Na liście rezerwowej znalazła się natomiast jeszcze jedna rugbystka z naszego miasta, Paula Solarska. Młode kadrowiczki trenowały w Świeradowie Zdroju.

Drużyna na boisku, ale i poza nim. Działalność charytatywna klubu.

Zawodnicy znani są także z zaangażowania w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przeróżne zbiórki środków dla potrzebujących i inne akcje charytatywne. W 2016 roku zorganizowali specjalny Niedzielny Festyn Charytatywny, dedykowany Mateuszowi Wronko. Jak podają organizatorzy, na leczenie i rehabilitację mężczyzny udało się zebrać ponad 7 tysięcy złotych!

(źródło: materiały udostępnione przez klub)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *