Hałaśliwe BMW w Rumi

Policja poinformowała w komunikacie prasowym o ukaraniu kierowcy BMW, który swoim hałasem zakłócał spokój mieszkańcom Rumi i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło na ulicy Kosynierów w Rumi. Policjanci zwrócili uwagę na dwa pojazdy, z których jeden emitował nadmierny hałas. Za pomocą sonometru (specjalistycznego urządzenia do pomiaru hałasu) funkcjonariusze dokładnie sprawdzili oba auta, żeby ustalić które z nich jest niesprawne technicznie.

Okazało się, że to właśnie BMW przekraczało dopuszczalne normy, emitując hałas na poziomie 111 decybeli. Limit to 93/96 decybeli.

Kierowca BMW został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, co oznaczało natychmiastowy zakaz dalszej jazdy (do czasu usunięcia usterki).

– Apelujemy do wszystkich kierowców o regularne przeglądy techniczne swoich pojazdów. Zły stan techniczny samochodu, w tym nadmierny hałas, może stanowić zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego, a także zakłóca spokój mieszkańcom – komentuje sytuację KPP Wejherowo.

(wpis opracowałem na podstawie komunikatu Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Tymczasem w Rumi to strona tworzona dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Od 2016 roku na bieżąco reaguję na to, co dzieje się w naszym mieście. Robię to czasem na poważnie, a czasem...z przymrużeniem oka. ;) Blog wnosi do „rumskiego internetu” autentyczność i humor. Czytelnicy Tymczasem w Rumi otrzymują informacje na temat nowych rozwiązań, rozrywki i życia w rozwijającym się, największym mieście w Polsce nie będącym powiatem. To żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *