Husaria w Bibliotece Rumia

Husaria w Bibliotece Rumia
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza na spotkanie z dr. Radosławem Sikorą, autorem licznych książek dotyczących najsłynniejszej staropolskiej jazdy: husarii.

Prelegent opowie uczestnikom spotkania o dziejach słynnej „skrzydlatej jazdy” i wyjaśni przyczyny jej wyjątkowej skuteczności na staropolskich polach bitew. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Spotkania z historią w Stacji Kultura”.

Reklama
Reklama

– W 2024 roku obchodzimy osiemsetną rocznicę pierwszej wzmianki o Rumi. W związku z tym chcemy zaproponować czytelnikom rumskich bibliotek regularne wyprawy w przeszłość: zarówno tę lokalną, jak i ogólnokrajową. W ramach nowego cyklu planujemy przez cały 2024 rok zapraszać do Stacji Kultura historyków, publicystów, kolekcjonerów i pasjonatów, aby prezentowali interesujące tematy związane z minionymi dziejami – mówi dyrektor Biblioteki Rumia Dariusz Rybacki.

Spotkanie z historią w Stacji Kultura odbędzie się 7 marca 2024 r. (czwartek), o godz. 18.00. Wstęp darmowy.

Więcej o ciekawych wydarzeniach w Rumi przeczytasz w kategorii IMPREZY, KULTURA, ROZRYWKA.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *