Jak dobrze mieć sąsiada! Włamywacz ujęty na gorącym uczynku.

wlamywacz, rumia
Reklama
Reklama

W minioną sobotę (16 marca) strażnicy miejscy ujęli włamywacza, który próbował okraść dom jednorodzinny przy ul. Słonecznej.

W sobotę około godziny 20:35 jeden z mieszkańców ul. Słonecznej w Rumi zgłosił policji podejrzenie włamania do sąsiadów. Przekonało go do tego palące się światło w jednym z pokojów, mimo nieobecności właścicieli mieszkania. Na miejsce udali się w pierwszej kolejności strażnicy miejscy, którzy ujęli mężczyznę na gorącym uczynku i przekazali w ręce policji.

Reklama
Reklama

Powyższe zdarzenie pokazuje, że systemy alarmowe, fotopułapki, dodatkowe zamki to dobre zabezpieczenia mieszkania czy domu przed włamaniem, ale równie ważny jest życzliwy sąsiad, który przypilnuje domostwa podczas naszej nieobecności.

Zobacz: Magazyn narkotykowy na terenie Rumi

Policjanci przypominają, że złodzieje skorzystają z każdej okazji i wykorzystają każde wytłumaczenie, by dopiąć celu. Zauważeni przez sąsiadów powiedzą na przykład, że są z rodziny i przyszli podlać kwiaty pod nieobecność domowników. Dlatego im szybciej sąsiad zauważy i zaalarmuje, że coś go niepokoi, tym szybciej policjanci zareagują. Bardzo często to od rozmów z sąsiadami funkcjonariusze zaczynają zbieranie informacji o włamaniach i kradzieżach.

opracował: Paweł Jałoszewski, źródło: Straż Miejska w Rumi, gazeta.policja.pl

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *