Jechali ponad 100 km/h na godzinę na obowiązującej 50-tce. Kara zabolała

Jechali ponad 100 km/h na godzinę na obowiązującej 50-tce. Kara zabolała
Reklama
Reklama

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na ulicy Grunwaldzkiej w Rumi ukarano dwóch kierowców za znaczne przekroczenie prędkości. Obaj jechali ponad 100 kilometrów na godzinę – prawie dwukrotnie więcej, niż było dozwolone.

O zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Reklama
Reklama

Pierwszego z kierowców policjanci zatrzymali do kontroli 25 grudnia przed godziną 20:00, na ul. Grunwaldzkiej w Rumi.  39-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h ponieważ jechał z prędkością 111 km/h na obowiązującej „50-tce”.

Okazało się, że popełnił to wykroczenie już po raz kolejny, a wcześniej miał także zatrzymane prawo jazdy. Policjanci drogówki ukarali go zgodnie z zasadami obowiązującej w tym zakresie recydywy, czyli dwukrotnością standardowego mandatu. W efekcie, zamiast 2000 złotych mandatu za przekroczenie prędkości o ponad 61 km/h, kwota ta podwoiła się i wyniosła 4000 zł. Ponadto konto 39-latka „zasiliło” 14 punktów karnych, przez co mężczyzna przekroczył ich dopuszczalny limit.

Tego samego dnia, także w Rumi na ul. Grunwaldzkiej, policjanci ukarali 21-letniego kierowcę BMW. W tym przypadku pomiat prędkości wyniósł 101 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce. Gdynianin został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Zatrzymano mu także prawo jazdy.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *