Koncert „Bogu Chwała!”. Boże Ciało w Rumi

Koncert Bogu Chwala 2019 rumia
Reklama
Reklama

Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi zapraszają na siódmy już Koncertu Uwielbienia „Bogu-Chwała!”.

Informacje na temat procesji Bożego Ciała na terenie miasta Rumia oraz zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej znajdziesz w osobnym wpisie na blogu (kliknij, aby przejść).

Reklama
Reklama

Koncert Bogu-Chwała w Rumi

Ta wieloletnia inicjatywa, której początek dał Krzysztof Gatz, na trwałe wpisana w kalendarz wydarzeń diecezjalnych oraz miejskich. W ostatnim czasie Koncert Bogu-Chwała uzyskał wsparcie Stowarzyszenia KACK, w związku z zakończeniem działalności przez dotychczasowego organizatora.

Jak co roku, wydarzenie przy ul. Bukowej będzie okazją do manifestowania żywej wiary i dzielenia się radością płynącą z Dobrej Nowiny.

Koncert łączy działania artystyczne z modlitwą, uwielbieniem oraz ewangelizacją. Jest naszą odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, by w nowych formach duszpasterskich głosić Ewangelię. Dlatego w przestrzeni publicznej miasta, korzystając z profesjonalnej oprawy scenicznej i przy współpracy z profesjonalnymi muzykami, chcemy dać świadectwo naszej wiary i wdzięczności Panu Bogu – deklarują organizatorzy.

Koncert Bogu-Chwała w Rumi rozpocznie się 8 czerwca o godzinie 18:00, występem zespołu dziecięcego Kwiatki Karoliny z Leźna. Następnie scenę przejmie 40-osobowy Chór „Bogu-Chwała!” przygotowany przez Weronikę Korthals oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Mirosława Hałendy.

Miejsce wydarzenia: Boisko przy ul. Bukowej w Rumi. Wstęp wolny!

Co dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Zdjęcie tytułowe: występ podczas koncertu Bogu Chwała w poprzednich latach, materiały promocyjne. Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *