Koncert „Bogu Chwała!”. Boże Ciało w Rumi.

Koncert Bogu Chwala 2019 rumia

To już piąty koncert „Bogu Chwała” w Rumi! Wydarzenie odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała, na terenie boiska przy ul. Bukowej 7. Wstęp wolny!Reklama Reklama

Koncert stanowi oddolną inicjatywę, której co roku podejmują się mieszkańcy Rumi, Redy oraz okolic, odpowiadający za organizację śpiewu w lokalnych parafiach. Wydarzenie nawiązuje do tradycyjnych obchodów chrześcijańskich, będąc jednocześnie ich radosną odsłoną. To także okazjaą do indywidualnej modlitwy i rozmowy z członkami Diakonii Ewangelizacji oraz kapłanami.

– To już piąta edycja koncertu, którego organizatorem jest specjalnie do tego celu powołane Stowarzyszenie Na Rzecz Ewangelizacji i Krzewienia Kultury Chrześcijańskiej „Bogu Chwała!” – tłumaczy Krzysztof Gatz, prezes zarządu stowarzyszenia. – Koncert jest naszą odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który wielokrotnie wzywał do wyjścia z dziełem ewangelizacji „na ulice”, by w nowych formach duszpasterskich głosić Dobrą Nowinę. Stąd nasza obecność nie w przestrzeni sakralnej, ale właśnie na boisku, na dużej scenie z profesjonalną oprawą – dodaje.  

Koncert Bogu Chwała w Rumi, czerwiec 2017 r.

Publiczność oraz muzycy będą mogli wspólnie udowodnić, że modlitwa to nie tylko skupienie i szept, ale również radość i śpiew. Ze sceny wybrzmią więc liczne pieśni uwielbienia. Na scenie będzie można usłyszeć piosenki uwielbienia w wykonaniu Chóru „Bogu Chwała!” z zespołem, dziecięcego chórku „Dzieci Chwały” oraz solistów: Joanny Knitter, Kingi Pruś, Krzysztofa Majdy i Szymona Reszki. Chór przygotowywała i nim pokieruje Weronika Korthals. Zespołem instrumentalnym kieruje Mirosław Hałenda, który jest również autorem wszystkich aranżacji dla chóru. Z kolei aranżacje piosenek dla dzieci przygotował Bartłomiej Chytła. Modlitwę poprowadzą ks. Mariusz Świerczyński i ks. Krystian Wilczyński.

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek (20 czerwca) o godzinie 18:00 i potrwa do 21:00. Patronatem honorowym koncert objęli: arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, starosta wejherowski Gabriela Lisius, burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *