Imprezy, kultura i rozrywkaWiadomości

Koncert “Bogu Chwała!”. Boże Ciało w Rumi.

Koncert “Bogu Chwała!”. Boże Ciało w Rumi.
Reklama Reklama

To już piąty koncert “Bogu Chwała” w Rumi! Wydarzenie odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała, na terenie boiska przy ul. Bukowej 7. Wstęp wolny!Koncert stanowi oddolną inicjatywę, której co roku podejmują się mieszkańcy Rumi, Redy oraz okolic, odpowiadający za organizację śpiewu w lokalnych parafiach. Wydarzenie nawiązuje do tradycyjnych obchodów chrześcijańskich, będąc jednocześnie ich radosną odsłoną. To także okazjaą do indywidualnej modlitwy i rozmowy z członkami Diakonii Ewangelizacji oraz kapłanami.

– To już piąta edycja koncertu, którego organizatorem jest specjalnie do tego celu powołane Stowarzyszenie Na Rzecz Ewangelizacji i Krzewienia Kultury Chrześcijańskiej „Bogu Chwała!” – tłumaczy Krzysztof Gatz, prezes zarządu stowarzyszenia. – Koncert jest naszą odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który wielokrotnie wzywał do wyjścia z dziełem ewangelizacji „na ulice”, by w nowych formach duszpasterskich głosić Dobrą Nowinę. Stąd nasza obecność nie w przestrzeni sakralnej, ale właśnie na boisku, na dużej scenie z profesjonalną oprawą – dodaje.  

Koncert Bogu Chwała w Rumi, czerwiec 2017 r.

Publiczność oraz muzycy będą mogli wspólnie udowodnić, że modlitwa to nie tylko skupienie i szept, ale również radość i śpiew. Ze sceny wybrzmią więc liczne pieśni uwielbienia. Na scenie będzie można usłyszeć piosenki uwielbienia w wykonaniu Chóru „Bogu Chwała!” z zespołem, dziecięcego chórku „Dzieci Chwały” oraz solistów: Joanny Knitter, Kingi Pruś, Krzysztofa Majdy i Szymona Reszki. Chór przygotowywała i nim pokieruje Weronika Korthals. Zespołem instrumentalnym kieruje Mirosław Hałenda, który jest również autorem wszystkich aranżacji dla chóru. Z kolei aranżacje piosenek dla dzieci przygotował Bartłomiej Chytła. Modlitwę poprowadzą ks. Mariusz Świerczyński i ks. Krystian Wilczyński.

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek (20 czerwca) o godzinie 18:00 i potrwa do 21:00. Patronatem honorowym koncert objęli: arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, starosta wejherowski Gabriela Lisius, burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *