Koncert charytatywny dla Dawida

Koncert charytatywny dla Dawida
Reklama
Reklama

Dawid Briszke ma 17 lat i mieszka w Rumi. Mimo że od urodzenia cierpi na niedoczynność tarczycy, wodogłowie i dziecięce porażenie mózgowe, to nie przestaje walczyć o realizację swoich marzeń. Skradł serca jury projektu „Wierszogadanie”, dlatego członkowie komisji postanowili zorganizować dla niego koncert charytatywny.

W organizację koncertu charytatywnego „Dla Dawida” zaangażował się Miejski Dom Kultury wraz z Fundacją „Serce” im. Janusza Korczaka. Podczas wydarzenia, które odbędzie w 3 lutego w godzinach od 15:00 do 18:00, wystąpią: Sekcja Muzyczna MDK Rumia, Chór Kaszubski „Rumianie”, Zespół „Muzaika”, a także finaliści „Rumskiego Wokalu 2018” i laureaci „Wierszogadania 2018”. Gościem specjalnym koncertu będzie Zespół „Sobaszki”.

Reklama
Reklama

– Dawid pojawił się u nas na castingu do projektu „Wierszogadanie”. Świetnie przedstawił wiersz, jednak ze względów zdrowotnych nie mógł kontynuować udziału w projekcie. Ale… nic straconego! Usłyszymy Dawida podczas koncertu, który organizujemy specjalnie dla niego – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi.

Podczas występów artystycznych organizatorzy będą zbierać pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację 17-latka. Środki mają umożliwić m.in. przeprowadzenie kolejnej operacji, która miałaby się odbyć pod koniec kwietnia w poznańskiej Klinice Grunwaldzkiej. Tamtejsi specjaliści mają pomóc Dawidowi stanąć na nogi.

Inicjatywę będzie można także wspomóc poprzez udział w charytatywnych licytacjach. Na aukcje wystawione zostaną między innymi vouchery na indywidualny masaż dźwiękiem oraz cykl treningów personalnych wraz z pakietem żywieniowym.

Akcja została objęta honorowym patronatem burmistrza Rumi Michała Pasiecznego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi Ariela Sinickiego.

źródło: Urząd Miasta Rumi

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *