Rumia muzycznie powita nowy rok

Rumia muzycznie powita nowy rok
Reklama
Reklama

Wiadomość – prezent pod choinkę. Jak poinformował Marek Gerwatowski, dyrektor artystyczny wydarzenia, Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi odbędzie się 7 stycznia 2024 roku, o godzinie 18:00. Miejsce: hala widowiskowo-sportowa MOSiR Rumia. Wstęp wolny!

Blog Tymczasem w Rumi jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Reklama
Reklama

Podczas koncertu zabrzmią polskie kolędy i utwory świąteczne m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Feliz Navidad” czy „Z kopyta kulig rwie”, najbardziej znane melodie operowe m.in. aria „Largo la factotum” z opery „Cyrulik Sewilski” G.Rossiniego, kuplety Torreadora „Votre toast” z opery „Carmen” G. Bizeta czy „Duet Kwiatów” z opery „Lakme” L.Delibes, przepiękne melodie musicalowe m.in. „Gethsemane: I Only Want To Say” A.L.Webbera z musicalu „Jesus Christ Superstar” czy „I dremaed a dream ” C. Schonberga z musicalu „Nędznicy”, a także przeboje rozrywkowe Whitney Huston czy Elthona Johna.

To już piąta edycja wydarzenia z udziałem znakomitych artystów z całej Polski. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest pochodzący z Rumi tenor i artysta Opery Krakowskiej – Marek Gerwatowski. Marek jest również dyrektorem artystycznym dobrze Wam już znanych Rumskich Spotkań Muzycznych.

– Bardzo cieszę się na kolejne muzyczne spotkanie z publicznością w moim rodzinnym mieście. Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi to wydarzenie, podczas którego każdy meloman znajdzie coś dla siebie. Odbędzie się dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi – serdecznie zapraszam, w swoim imieniu, a także wszystkich tych, którzy pomagają w organizacji koncertu

Marek Gerwatowski

Przed rumską publicznością wystąpią artyści scen operowych, musicalowych i rozrywkowych: 

 • Julia Pruszak-Kowalewska – sopran i Sławomir Kowalewski – baryton, soliści Opery Nova w Bydgoszczy,
 • Agata Flondro – mezzosopran i Jacek Wróbel – baryton, artyści Opery Krakowskiej,
 • Bartłomiej Misiuda – baryton, solista Teatru Wielkiego w Łodzi
 • Natalia Piotrowska-Paciorek – śpiew, współpracująca m.in. z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie,
 • Jakub Wocial – śpiew, współpracujący m.in. z Teatrem Muzycznym Rampa w Warszawie, Magdalena Tul – śpiew i Martin Fitch – śpiew, mający na swoim koncie m.in. współpracę z programem „Jaka to melodia?”.

Na scenie zobaczymy i usłyszymy chóry z powiatu wejherowskiego: 

 • Chór Dziecięcy Ergo Cantemus ze Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi i Schola parafialna Ichtis (przygotowanie: Beata Awsiukiewicz),
 • Chór ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. gen. Józefa Wybickiego w Wejherowie (przygotowanie: Aleksandra Janus)
 • oraz Chór Mieszany Cantores Veiherovienses (przygotowanie: Tomasz Chyła). 

Solistom i artystom chóru towarzyszyć będą: 

Mateusz Lipiński – fortepian, Emilia Małecka-Chyła -skrzypce, Tomasz Chyła – skrzypce, Justyna Meliszek-Skrętkowska – wiololnczela, Dawid Głowacki – klarnet, Jarosław Stokowski – kontrabas, Tomasz Skrętkowski – instrumenty perkusyjne.

Za pulpitem dyrygenckim staną: Aleksandra Janus i Tomasz Chyła. 

Koncert świąteczno-noworoczny w Rumi (2024)

Koncert odbędzie się 7 Stycznia (niedziela) 2024 r. o godzinie 18:00, w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia. Wstęp wolny!

Organizatorami wydarzenia są Rumskie Spotkania Muzyczne, Powiat Wejherowski, Fundacja dla Was oraz MOSiR Rumia.

Patronat na wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Wejherowskiego – Gabriela Lisius i Burmistrz Miasta Rumia – Michał Pasieczny.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

W kategorii “Imprezy, kultura i rozrywka” dowiesz się więcej na temat tego, gdzie w Rumi warto spędzać wolny czas. Kliknij, aby przejść.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *