Lokalna „drogówka” z nowym radiowozem

Lokalna „drogówka” z nowym radiowozem
Reklama
Reklama

Funkcjonariusze z wejherowskiej „drogówki” otrzymali nowy radiowóz do obsługi zdarzeń drogowych. Zakup został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Policjanci ruchu drogowego otrzymali kluczyki od nowego Volkswagena Crafter. Jest to oznakowany radiowóz, przeznaczony do obsługi zdarzeń drogowych.

Reklama
Reklama

Radiowóz wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, ma dużo udogodnień, które pomogą policjantom w ich codziennej pracy.

Wewnątrz Volkswagena znajduje się biurko z komputerem i drukarką. Ponadto samochód posiada na swoim wyposażeniu m.in. zestaw znaków, zestaw ratownictwa medycznego, aparat fotograficzny, parawan i pachołki drogowe. Należy również wspomnieć o dodatkowym oświetleniu na wysięgniku czy podnoszonej tablicy świetlnej, która poinformuje o wypadku lub innym zagrożeniu. Pojazd ma własny agregat prądotwórczy.

Zakup radiowozu został współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, zgodnie z projektem „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

ródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *