Michał Ogórek odwiedził Rumię

Michał Ogórek, ceniony dziennikarz, felietonista i satyryk był w środę (15 maja) gościem Stacji Kultura w Rumi.
Reklama
Reklama

Michał Ogórek, ceniony dziennikarz, felietonista i satyryk był w środę (15 maja) gościem Stacji Kultura w Rumi.


Spotkanie z Michałem Ogórkiem wokół książki „Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców” poprowadziła Iwona Demska. Wydarzenie przepełnione było dobrym humorem, a Pan Michał z werwą i energią odkrył przed publicznością mało znane fakty z życia przywódców (i ich rodzin).

Reklama
Reklama

Michał Ogórek to ceniony dziennikarz, felietonista, satyryk. Od 1989 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor książek m. in. „Przewodnik po Polsce”, „Najlepszy Ogórek czyli kalendarz na każdy rok”, „Urok lat minionych”, „Poczet królów polskich”. W Telewizji Kino Polska prezentował cykl kronik filmowych „Na przełaj przez PRL”. W rankingu najlepszych felietonistów miesięcznika „Press” został sklasyfikowany jako drugie „najostrzejsze pióro w Polsce”, czemu się dziwi, bo sam uważa, że jest (zbyt) dobrotliwy i dobroduszny.
Od 2004 był związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL w programie „Na przełaj przez PRL”. Był także jednym z ekspertów w teleturnieju „Milionerzy”.

Więcej informacji na temat wydarzeń w STACJI KULTURA i BIBLIOTECE RUMIA znajdziecie pod specjalnym tagiem.

źródło: Stacja Kultura w Rumi

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *