Reklama Reklama

Mieli pomysł na „zarobek” przed świętami. Nie przewidzieli jednej rzeczy

Policjanci z Rumi i Wejherowa zatrzymali dwóch braci, którzy ukradli choinki oraz tuby do ich pakowania.

Reklama Reklama

Rodzeństwo miało (w ich mniemaniu) sprytny plan na szybki zastrzyk gotówki. Najpierw ukradli choinki oraz tuby do ich pakowania. Później wybrali się do Rumi, pod jeden z marketów, żeby je sprzedać.

Niestety, w swojej niewiedzy, mężczyźni zaoferowali przedmioty pochodzące z przestępstwa osobom „z branży”. Bracia chcieli sprzedać świąteczne drzewka oraz tuby przedsiębiorcom, którzy na co dzień…zajmują się handlem choinkami. W dodatku na terenie kliku miast w powiecie wejherowskim.

Wezwani funkcjonariusze zatrzymali 24-latka na miejscu zgłoszenia, natomiast 23-latek został zatrzymany już następnego dnia. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni odpowiadają także za kradzież z włamaniem, do której doszło w listopadzie. Ukradli wówczas butlę z gazem.

– Mężczyźni wczoraj zostali przesłuchani oraz usłyszeli łącznie 4 zarzuty, trzy zarzuty dotyczyły kradzieży mienia oraz jeden zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kradzieże i włamanie grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

O tym rozmawiają mieszkańcy Rumi:

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *