Mieszkaniec Rumi Mistrzem Europy! Na co dzień uczy WF-u

Grzegorz Grinholc na najwyższym stopniu podium podczas Halowych Mistrzostw Europy Masters w Lekkoatletyce
Reklama
Reklama

Grzegorz Grinholc, znany rumski chodziarz sportowy, wywalczył Mistrzostwo Europy na dystansie 5 kilometrów. Rumianin zdobył złoto w rywalizacji mężczyzn powyżej 45. życia na rozgrywanych w Toruniu lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Europy Masters. Kilka dni wcześniej do medalowego dorobku dorzucił na tych samych zawodach także srebro na dystansie 3 kilometrów.

Mistrz Europy jest z Rumi – choć do sportowych sukcesów Grzegorza Grinholca na ogólnopolskiej i międzynarodowej arenie już przywykliśmy, to teraz jego gablotę z sukcesami uzupełnią kolejne krążki z kategorii masters.

Reklama
Reklama

Znany w naszym regionie chodziarz, który skończył już 47 lat z powodzeniem radzi sobie w startach przeznaczonych dla doświadczonych zawodników. Tym razem wyjątkowo udane okazały się dla niego rozegrane w marcu Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkoatletyce. Turniej w Toruniu to impreza, która przyciągnęła m.in. byłych olimpijczyków i reprezentantów państw z całego kontynentu.

Grzegorz Grinholc zakończył swoje starty w tej imprezie łącznie trzema medalami – dwoma złotymi i srebrnym. Doświadczony chodziarz z Rumi był najszybszy w kategorii mężczyzn powyżej 45. roku życia na dystansie 5 kilometrów, uzyskując czas 24:53 (zajmując jednocześnie wysokie, 9. miejsce w ogólnej klasyfikacji mężczyzn).

Drugi złoty medal przypadł za start drużynowy w biało-czerwonych barwach, wspólnie z Konradem Morawczyńskim i Piotrem Siwińskim. Medalowy dorobek rumianina uzupełnia drugie miejsce i srebrny krążek w tej samej kategorii wiekowej na dystansie 3 kilometrów (z czasem 14:24.95). Wyprzedził go minimalnie jedynie Andre van Slooten z Holandii.

– Pozostał mały niedosyt, ponieważ do złota zabrakło mi zaledwie 1,3 sekundy, ale jest radość – komentował start na tym dystansie Grzegorz Grinholc. – Rewelacyjny czas mistrzostw, spotkań z przyjaciółmi i niesamowitych sportowych emocji dobiega końca i nadchodzi czas na nowe wyzwania – podsumował chodziarz z Rumi.

Kim jest Grzegorz Grinholc z Rumi?

Rumianin z dwoma medalami na Mistrzostwach Europy Masters w Wenecji!

Grzegorz Grinholc to utytułowany zawodnik chodu sportowego związany z Rumskim Klubem Sportowym. W jego sportowym dorobku znajdują się m.in. liczne rekordy Polski, złote medale juniorskich Mistrzostw Polski na dystansach 5 i 10 kilometrów, wicemistrzostwo Polski seniorów na 50 kilometrów czy ponad 20 medali zawodów rozgrywanych w kategorii masters. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z rumskich szkół. Jego żona, Iwona, również trenuje chodziarstwo i startuje w zawodach.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *