Na Paradzie Niepodległości w Rumi przejedzie… czołg! Zobacz program.

Na Paradzie Niepodległości w Rumi przejedzie… czołg! Zobacz program.
Reklama
Reklama

Tego w Rumi jeszcze nie było. Podczas obchodów Święta Niepodległości, 11 listopada, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w uroczystej paradzie ulicami miasta. Towarzyszyć im będzie prawdziwy… czołg!W rumskich obchodach Święta Niepodległości (11 listopada) wezmą udział m.in. powstańczy czołg, pojazdy wojskowe z Muzeum Techniki Wojskowej GRYF, żołnierze i rekonstruktorzy historyczni. Nie zabraknie także postaci Józefa Piłsudskiego.

Reklama
Reklama

Wydarzenie rozpocznie się od mszy świętej w Sanktuarium NMP WW, która zostanie odprawiona o godzinie 13:00. Po niej, około godziny 14:05 ulicami miasta przejdzie Parada niepodległości, która kierować się będzie pod Obelisk przy ul. Chełmińskiej. Tam na wszystkich jej uczestników czekać będzie festyn wojskowy, wystawa wojskowego oręża i pyszna grochówka (polecam!). Całość potrwa do godziny 17:00. Z kolei o godzinie 16:30 w Hali MOSiR Rumia odbędzie się koncert patriotyczny pt. „Tobie Ojczyzno”, w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy Św. Cecylia i Pomorskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego.

Do zobaczenia 11 listopada!


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *