Reklama Reklama

Napad na bank w Rumi

W poniedziałek (24 grudnia) przed południem kryminalni z Rumi zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który dokonał rozboju w placówce bankowej na terenie miasta.

Reklama Reklama

Do zdarzenia doszło w wigilijny poniedziałek przed południem, w placówce bankowej w Rumi. Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy. Kryminalni dojeżdżając na miejsce zdarzenia, na chodniku nieopodal banku zauważyli szarpiących się mężczyzn. Wśród nich był sprawca rozboju. Został szybko zatrzymany przez policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek wszedł do placówki bankowej, a tam przedmiotem przypominającym broń groził pracownicom i żądał pieniędzy. Po kradzieży zaczął uciekać. Za nim wybiegły kobiety wzywając pomocy, na co zareagowali przechodnie, którzy uniemożliwili ucieczkę sprawcy.

32-latek usłyszał już zarzut dotyczący przestępstwa rozboju, za który grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12. Wczoraj został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *