Niewybuch w Rumi

Niewybuch Rumia

Policjanci z Rumi otrzymali w tym tygodniu zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku przy ul. Gdyńskiej. W niewielkiej odległości od zabudowań mieszkalnych ujawniony został niewybuch z czasów II wojny światowej.

Reklama Reklama

W poniedziałek (28 czerwca) policjanci z Komisariatu Policji w Rumi zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu w postaci bomby lotniczej pochodzącego z okresu II wojny światowej. Zagrożony obszar w pobliżu ul. Gdyńskiej został natychmiast zabezpieczony przez mundurowych do czasu przybycia saperów.

Na czas prowadzonych działań niezbędna była ewakuacja mieszkańców znajdujących się w strefie niebezpiecznej. Łącznie ewakuowano około 50 osób. Akcja zakończyła się po godzinie 14, gdy niewybuch został wywieziony przez saperski patrol.

208574545 212040864107389 718568292497914715 N 1
Działania służb przy ul. Gdyńskiej w Rumi. Zdjęcie od czytelnika, Ariela. Dziękuję!

Warto pamiętać, że w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

(źródło: KPP Wejherowo)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *