Nowy, ekstremalny maraton w Rumi

"Piekło Północy" to nowy bieg trailowy na sportowej mapie Polski. Miejscem zawodów jest Rumia, gdzie w Szkole Podstawowej nr 7 (ul. Stefana Batorego) mieścić się będzie centrum całego zamieszania.
Reklama
Reklama

„Piekło Północy” to nowy bieg trailowy na sportowej mapie Polski. Miejscem zawodów jest Rumia, gdzie w Szkole Podstawowej nr 7 (ul. Stefana Batorego) mieścić się będzie centrum całego zamieszania.

Wiadomość od organizatorów:

Reklama
Reklama

Pomysł na organizację tego biegu zrodził się w naszych głowach w ubiegłym roku. Powiedzieliśmy sobie, że jako trójka przyjaciół, która wielokrotnie spotykała się na biegowych trasach, możemy zrobić coś fajnego dla innych biegaczy. W końcu przyszedł czas, aby nie tylko biegać i korzystać z inicjatywy innych, ale podzielić się z innymi tymi okolicami, które my znamy.

Trochę zajęło czasu zanim marzenie zostało oszlifowane i nabrało realnych wymiarów. Ale w końcu od pomysłu przeszliśmy do działania. Założyliśmy stowarzyszenie ULTRA WAY, które jest oficjalnym organizatorem biegu. W skład Stowarzyszenia wchodzi nasza trójka czyli Dariusz Rewers, Krzysztof Roman i Rafał Bieszke. Na termin biegu wybraliśmy wiosnę, najpiękniejszą porę roku. Trasa przebiegać będzie przez przepiękne tereny północnych Kaszub, które w wielu miejscach są jeszcze naturalnie dziewicze i nieodkryte przez inne imprezy biegowe. Czekają na Was wzniesienia morenowe, morze, plaża, Puszcza Darżlubska, Wysoczyzna Żarnowiecka, klify nadmorskie, Zatoka Pucka, tereny bagniste i polodowcowe. Zbiegi i podbiegi, czyli czyli sporo tego co lubicie, aby się sfatygować po drodze

W ramach „Piekła Północy” zorganizujemy kilka biegów, które odbędą się zarówno na dystansie ultra jak i innych. Chcemy, aby miały one w sobie aurę tajemniczości i były dla Was wyzwaniem. Planujemy łącznie trzy biegi o różnej skali trudności i różnych dystansach. Czyli 21 km +, 75 km+ i 140 km+. Tak, aby wszyscy znaleźli coś ciekawego dla siebie. Niezależnie czy ktoś lubi szybkość, czy długość. Czy może właśnie u nas chce wejść w świat ultra.

Osobami do kontaktu w sprawie biegu, współpracy i wsparcia naszej inicjatywy są: Dariusz Rewers + 48 506 708 704. Krzysztof Roman +48 784 511 022, Rafał Bieszke +48 502 121 843. Miejscem zawodów jest miasto Rumia, gdzie w Szkole nr 7 mieścić się będzie centrum całego zamieszania.

Aktualny regulamin i zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/3505/strona.html

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Gajdek

    Czy za bieg bedą przyznawane pkt ITRA ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *