Nowy pies w wejherowskiej komendzie

Nowy pies w wejherowskiej komendzie
Reklama
Reklama

Do załogi wejherowskich policjantów dołączył pies o imieniu Luna. Jest pierwszym w historii komendy w Wejherowie psem do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych i mieszanin pirotechnicznych.

Aby Luna mogła rozpocząć służbę w Policji, musiała przejść specjalistyczne szkolenie razem ze swoim przewodnikiem, sierż. Arturem Bach. Funkcjonariusz najpierw ukończył kurs rozpoznawania minersko-pirotechnicznego w Szkole Policji w Legionowie. Następnie odbył wspólne szkolenie z Luną w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Reklama
Reklama

Podczas kursu specjalistycznego Luna nauczyła się wyszukiwać i precyzyjnie zaznaczać obecność materiałów wybuchowych ukrytych w bagażach, pojazdach i budynkach. Potrafi także rozpoznawać zapach składu chemicznego każdego materiału wybuchowego. Dzięki nabytym umiejętnościom, Luna będzie pomagała swoim „kolegom z zespołu” w sprawdzaniu miejsca, w których mają przebywać VIP-y z kraju i zza granicy.

Co ciekawe, Luna jest już drugim owczarkiem belgijskim, nad którym opiekę sprawuje sierż. Artur Badach. Latem 2021 roku w wejherowskiej komendzie służbę rozpoczął Boss, pies patrolowo-tropiący.

(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *