Paczka „nie tylko od święta”. Akcja charytatywna w Rumi

Paczka „nie tylko od święta”. Akcja charytatywna w Rumi
Reklama
Reklama

Przeglądając „rumski internet” natrafiłem na ciekawą zbiórkę, zorganizowaną przez mieszkańców Rumi. Jej celem jest przygotowanie paczek dla potrzebujących, którym często brakuje pieniędzy nawet na te najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku.

Zbiórka środków pt. „Paczka nie tylko na święta” prowadzona jest w serwisie zrzutka.pl. Zebrana kwota (w 100%) zostanie wykorzystana na zakup jedzenia i produktów dla potrzebujących. Wszystkie inne koszty pokryją organizatorzy.

Reklama
Reklama

Paczka nie tylko od święta” powstała z czystej empatii do drugiego człowieka, aby wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, żeby dana osoba czuła się ważna i zauważona. Rzeczywistość tych ludzi jest tak bardzo inna niż nasza. Chcielibyśmy, aby ta akcja była cykliczna, żeby pomagać jak najczęściej i największej ilości osób – czytamy w opisie zbiórki.

Założycielką zbiórki jest Monika Drozd, która prowadzi ją wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Na portalu zweryfikowała swoje konto przelewem i dowodem osobistym.

Kto otrzyma paczkę?

Lista osób, dla których zostaną przygotowane paczki, została sporządzona wraz z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi. Zgodę wyrazili także sami zainteresowani.

Wiem, że wiele jest osób potrzebujących, dlatego wraz z rodziną, przyjaciółmi oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rumi chcielibyśmy obdarować paczkami z żywnością oraz artykułami higienicznymi osoby, o których się nie pamięta: starsze, samotne, schorowane, w ciężkiej sytuacji życiowej (a czasami nawet dramatycznej). Osoby te nie mają żadnych możliwości zarobkowych. Potrzebują codziennej pomocy osób trzecich, są zdane na pomoc polskiego rządu oraz na duszyczki z otwartym sercem – takie jak Wy. Chcielibyśmy wesprzeć osoby potrzebujące w tych trudnych czasach, gdzie ceny rosną w zastraszającym tempie, aby nie musiały stawać przed wyborem, czy w danym miesiącu kupić leki czy żywność. A tak bywa często. Brakuje na życie, na najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku.

(fragment z opisu zbiórki)

Docelowo zebranych ma zostać 10 tysięcy złotych. W momencie, gdy przygotowuję wpis, dzięki 33 wspierającym udało się zebrać prawię połowę tej sumy.

Poza zbiórką, organizatorzy zebrali również 4000 zł ze sprzedaży tomików poezji (2500zł) oraz od rodziny.

Paczka „nie tylko od święta” w Rumi – zrzutka.pl:

Link: https://zrzutka.pl/226x4k

Dla zainteresowanych, podano kontakt do pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi: e.samulska@mops.rumia.pl, tel. 537 808 386.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *