Parkowanie na zieleńcach (Problemy mieszkańców)

rumia parkowanie na zielencach
Reklama
Reklama


Lato „za pasem”, zieleń bujnie upiększa Rumię- jednak nie wszędzie. Dzieje się tak za sprawką kierowców, którzy niszczą przyrodę parkując na zieleńcach (na zdjęciu ul. Gdańska). Przy okazji, przeszkadzają też służbom w koszeniu trawy. Można za to dostać spory mandat. Straż Miejska w Rumi skutecznie przeciwdziała takim zjawiskom, także dzięki pomocy i sygnałom od mieszkańców.

Reklama
Reklama

Parkowanie jak na fotografii nie stanowi wykroczenia w ruchu drogowym, a jest wykroczeniem z art. 144 § 1 kodeksu wykroczeń, polegającym na uszkodzeniu zieleńca, Nie podlega taryfikowaniu, co oznacza, że można zapłacić grzywnę do 500 zł – tłumaczy Roman Świrski, komendant Straży Miejskiej w Rumi.

rumia parkowanie na zielencach
fot. Straż Miejska w Rumi

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *