Pijana jechała 170 km/h przez miasto

Pijana jechała 170 km/h przez miasto
Reklama
Reklama

Z reguły ograniczam się do wydarzeń dziejących się na terenie Rumi, ale tym razem zrobię wyjątek. To musiał być „ciekawy” poranek dla mundurowych, którzy dokonywali pomiaru prędkości w minioną sobotę (25 maja) w Wejherowie. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do „sześćdziesiątki”, kierująca Seatem miała na liczniku…ponad 170 km/h. Jakby tego było mało, 21-latka była pod wpływem alkoholu.


Policjanci z wejherowskiej drogówki w sobotę około 4.25 nad ranem podczas pomiarów prędkości w Wejherowie na ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego zauważyli pędzącego seata jadącego w kierunku na Lębork. Natychmiast wykonali pomiar prędkości, na podstawie którego okazało się, że 21-latka jechała z prędkością ponad 170 km/h. Na tym jednak nie kończyły się przewinienia kierującej. Podczas badania trzeźwości okazało się, że w organizmie miała ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reklama
Reklama

Teraz kwestią nietrzeźwości 21-latki zajmą się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kierująca odpowie także za przekroczenie prędkości, gdzie obowiązywało 60 km/h. W tym przypadku grozi jej mandat oraz 10 punktów karnych. Z uwagi na to, że 21-letnia kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 110 km/h policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do starosty z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego w celu cofnięcia uprawnień do kierowania.

źródło: KPP Wejherowo

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *