Policja apeluje: Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

Ze względu na piękną, słoneczną pogodę i upał panujący w naszym regionie apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych, czy też seniorach. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie, albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.
Reklama
Reklama

Ze względu na piękną, słoneczną pogodę i upał panujący w naszym regionie apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych, czy też seniorach. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie, albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.Wystarczy naprawdę niewiele, a czasem tylko kilka minut w zamkniętym, gorącym samochodzie, żeby organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować. Pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach – nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy miejscach mocno nasłonecznionych na otwartym terenie. Takie postępowanie zagraża ich życiu!

Reklama
Reklama

​Nie możemy zapomnieć także o zwierzętach – one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia! Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Policjanci radzą także, by podczas podróży z dzieckiem, pozostawiać na tylnym siedzeniu coś, co dodatkowo zmusi nas do otwarcia tylnych drzwi, zanim odejdziemy od samochodu. Zdarza się, że dzieci zasypiają w czasie jazdy i przez to nie są w stanie przypomnieć nam o swojej obecności, dlatego za każdym razem sprawdzajmy, czy nie zostawiliśmy dziecka na tylnym siedzeniu.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *