Policja zatrzymała sześciu nietrzeźwych kierowców

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Podczas minionego weekendu (20-21 marca) policjanci w powiecie wejherowskim zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na terenie gminy Luzino. W trakcie sprawdzania 25-latka kierującego Oplem okazało się, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Następnie, w sobotę, na terenie Wejherowa został zatrzymany 38-latek kierujący Nissanem. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie alko-testem wykazało, że miał ponad promil.

Reklama
Reklama

Kolejne z zatrzymań miało miejsce w Rumi. Nietrzeźwy kierowca samochodu Renault miał około 3 promili alkoholu w organizmie. W sobotę do kontroli drogowej zatrzymano także motorowerzystę w Wejherowie. 35-latek również miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę 68-latek kierujący Mazdą na terenie gminy Szemud, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie alko-testem wykazało, że miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie, a dalsze sprawdzenie w policyjnych systemach, że posiada 3 aktywne sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Ostatnim nietrzeźwym kierowcą zatrzymanym w trakcie weekendu był 43-latek kierujący skuterem na terenie gminy Gniewino. W trakcie kontroli drogowej i sprawdzania alko-testem okazało się, że miał on około 3 promili alkoholu w organizmie. Skuter, którym jechał, nie był zarejestrowany.

Zatrzymani zostali także dwaj kierowcy, którzy znajdowali się w stanie po spożyciu alkoholu. W tych przypadkach także muszą liczyć się z konsekwencjami.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *