Policjanci z wizytą nad jeziorem w Bieszkowicach

Policja Jezioro Bieszkowice Kontrole 2020

Policjanci z Wejherowa odwiedzili w minionym tygodniu plażę nad jeziorem w Bieszkowicach. Z obecnymi tam mieszkańcami i turystami rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą.Reklama Reklama

W drugim tygodniu sierpnia policjanci odwiedzili plażę nad jeziorem w Bieszkowicach. Funkcjonariusze, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje – Stosując zasady bezpieczeństwa pokonamy koronawirusa”, rozdawali osobom wypoczywającym na plaży ulotki informacyjne. Zachęcali także dzieci i młodzież do udziału konkursie „Artystyczny przeWODNIK”.

Podczas rozmów z odpoczywającymi, mundurowi zwracali uwagę na to, aby zachowywać 1,5 metrowe odstępy nie tylko na plaży, ale wszędzie tam, gdzie są inne osoby.

Policja Jezioro Bieszkowice Kontrole 2020 2
fot. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Kontrole na terenie gmin Szemud i Linia

W czwartek (13 sierpnia) na terenie gmin Szemud i Linia policjanci we współpracy ze Strażą Leśną prowadzili działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się Covid -19. Efektem działań było skontrolowanie 40 placówek handlowych i pięciu kąpielisk, w tym 56 innych miejsc użyteczności publicznej. Funkcjonariusze zastosowali kilkanaście pouczeń, jedną osobę ukarano mandatem karnym.

(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *