Rumski Wokal 2019. Znamy najpiękniejszy głos w mieście!

Zakończyła się czwarta edycja projektu Rumski Wokal. Zwieńczeniem miesięcznych warsztatów oraz prób była finałowa gala, która odbyła się w piątkowy wieczór (7 czerwca) na terenie Miejskiego Domu Kultury. Jury zdecydowało się przyznać nagrodę główną Magdalenie Mrówczyńskiej.Podczas tegorocznej edycji finałowa dziesiątka ćwiczyła pod okiem Marzeny Graczyk oraz Krzysztofa Brzozowskiego, a zwieńczeniem ich wysiłku był piątkowy występ. Zadaniem uczestników było wykonanie piosenek z repertuaru Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Jacka Kaczmarskiego. Ostatecznie najlepsza, zdaniem jury, okazała się Magdalena Mrówczyńska. Na scenie pojawił się także gość specjalny – Volodymyr Bilokur, w którego repertuarze znalazły się rosyjskie i ukraińskie pieśni, a także własne utwory w jazzowych aranżacjach.

Reklama Reklama
Magdalena Mrówczyńska (fot. Urząd Miasta Rumi)

Sala żywo reagowała po każdym występie. Czuć było też wsparcie publiczności, co jest ogromnie ważne dla tych młodych adeptów sceny – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u. – Finaliści od castingu do gali finałowej przeszli długą drogę, pełną wytężonej pracy. To wszystko przyniosło wspaniały efekt końcowy. Największe owacje zebrał jednak nasz gość specjalny, który porwał publikę do śpiewu – dodaje.

Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe, a zwyciężczyni zyskała możliwość nagrania demo w profesjonalnym studio nagrań. Ponadto przez najbliższy rok MDK będzie wspierał młodych artystów, umożliwiając im zaprezentowanie swoich umiejętności wokalnych podczas różnych miejskich wydarzeń. Ich głosy będzie można usłyszeć m.in. podczas Jarmarku Kaszubskiego, który zaplanowano na 4 sierpnia.

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *