Sport i zdrowie

Rugby Club Arka Rumia

Rugby Club Arka Rumia
Reklama Reklama

Rugby Club Arka Rumia
rok założenia: 2004
barwy: żółto-niebieskie
siedziba: Ul.Baczyńskiego 6
Kierownik drużyny – Beata Soporowska, tel: 501 769 824
E-mail: rcarkarumia@gmail.com

Zarząd: Prezes – Robert Liberadzki; sekretarz- Michał Rogowski; członkowie- Tomasz Urbaniak- Dzienisz, Artur Pszczółkowski, Stanisław Pogorzelski.
Szkoleniowcy: I zespół – Paweł Nowak (I trener), Konrad Chromiński (II trener); młodzicy, kadeci – Mirosław Szczepański; żacy i mini żacy- Arkadiusz Skrzyński; kobiety (Gladiatorki)- Krzysztof Bogdanis.

Największe sukcesy: Mistrzostwo I Ligi w sezonie 2017/2018, Mistrzostwo II ligi w sezonie 2016/2017.

Rumski klub, oprócz sekcji seniorskiej mężczyzn, stawia także na sekcję kobiecą. Trzy zawodniczki “Gladiatorek”: Zuzanna Sadowska, Natalia Żurawska i Sara Kamińska w 2018 roku zostały powołane na zgrupowanie reprezentacji Polski Kobiet w Rugby 7 kat. wiekowej U18 i U16. Na liście rezerwowej znalazła się natomiast jeszcze jedna rugbystka z naszego miasta, Paula Solarska. Młode kadrowiczki trenowały w Świeradowie Zdroju.

fot. P. Jałoszewski

Rugbyści działają nie tylko na boisku. Obok widzicie kolaż podsumowujący Niedzielny Festyn Charytatywny, dedykowany Mateuszowi Wronko (12.09.2016 r.). Wprawdzie na boisku Rugby Club Arka Rumia przegrała z SKRA Rugby Warszawa 5 – 84, ale tego popołudnia liczyło się także to, co działo się w okolicy murawy. A trzeba przyznać, że działo się naprawdę sporo! Jak podają organizatorzy, na leczenie i rehabilitację mężczyzny udało się zebrać ponad 7 tysięcy złotych!

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 − 17 =