Rodzicu, w Rumi powstanie nowy żłobek!

Rodzina bawiąca się salonie, na pierwszym planie domek z drewan
Reklama
Reklama

Przy ul. Sędzickiego zostanie zbudowany pierwszy publiczny żłobek w Rumi.

Żłobek zostanie zaprojektowany i wyposażony zgodnie z potrzebami dzieci do lat 3. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu – powstanie plac zabaw stymulujący rozwój motoryki, altana i parking. Pojawią się również panele fotowoltaiczne i nasadzenia w postaci drzew oraz wieloletnich kwiatów.

Reklama
Reklama

– Od kilku lat spotykałem się z rodzicami, którzy zgłaszali, że mają duży problem z zapewnieniem opieki swoim dzieciom w wieku żłobkowym, a chcieliby wrócić do pracy, dlatego bardzo się cieszę i uważam to za ogromny sukces, że w końcu udało nam się pozyskać środki na ten cel – przyznaje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Realizacja tej niespełna 5-milionowej inwestycji stała się możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z programu Maluch Plus. Jednym z jego celów jest zwiększenie dostępności i liczby miejsc w żłobkach, tak by rodzice lub opiekunowie przyjętych dzieci mogli wrócić do pracy.

– Z drugiej strony, gdyby rząd od 2018 roku regularnie nie okrajał naszego budżetu miejskiego, moglibyśmy o budowie takiego żłobka pomyśleć dużo wcześniej i zaspokajać znacznie więcej potrzeb mieszkańców Rumi. Mimo to się cieszymy i będziemy dążyć do realizacji kolejnych takich inwestycji – dodaje burmistrz.

Kiedy powstanie żłobek przy ul. Sędzickiego w Rumi?

Budynek ma powstać do września 2025 roku. Placówka będzie mogła przyjąć 116 dzieci.

Co buduje się w Rumi?

Co buduje się w mieście Rumia? Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi. Kliknij, aby przejść do kategorii Inwestycje w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *