Rower metropolitarny w liczbach. Jak korzystamy z Mevo?

rumia mevo, rower metropolitarny, inwestycja, wydarzenie, stacje rowerowe, wypozyczanie rowerow
Reklama
Reklama

Milion wypożyczeń i trzy miliony przejechanych kilometrów do końca czerwca. Jak się okazuje, rower metropolitarny wykorzystywany jest przez mieszkańców Pomorza nie tylko w dojazdach do pracy, ale także…do powrotów po imprezie. 🙂 Zajrzyjmy w statystyki Mevo po pierwszych trzech miesiącach użytkowania.Rower IV generacji, Mevo, uruchomiony na terenie Obszaru Metropolitalnego działa już od ponad 3 miesięcy. W tym czasie zebrano dane, pokazujące, jak użytkowany jest system.

Reklama
Reklama

Od marca w systemie zarejestrowało się prawie 120 tys. użytkowników, sam obszar OMGGS zamieszkuje obecnie 1,5 miliona ludzi, a z systemu Mevo korzysta w sumie 14 gmin w województwie pomorskim. 30 czerwca liczba wypożyczeń rowerów przekroczyła milion, a ich użytkownicy przejechali łącznie ponad trzy miliony km, co oznacza, że okrążyli ziemię 75 razy.

Jak pokazują dane, mieszkańcy Obszaru Metropolitalnego, korzystają z rowerów głównie na krótkich trasach. Do najpopularniejszych dni tygodnia należą środa i poniedziałek w godzinach porannych między 7:00 a 8:00 i popołudniowych między godziną 15:00 a 17:00. Aktywność w weekendy jest niewiele mniejsza.

Do najczęściej używanych stacji należą Galeria Bałtycka, Bulwar Gdynia, molo Sopot oraz molo Brzeźno. Rowery też wypożyczamy i zwracamy chętnie na stacjach przy gdańskim centrum biznesowym OBC, oraz obok Politechniki Gdańskiej.

Jak wygląda statystyczny użytkownik MEVO?

Według danych operatora, dwie najaktywniejsze grupy wiekowe to 19-25 oraz 25-35 lat. Przeciętny klient korzystający z roweru metropolitarnego to:

  • mężczyzna (57% użytkowników)
  • przed 30 rokiem życia (średnio 29 lat)
  • korzystający z Mevo głównie od poniedziałku do piątku, na krótkich, 24-minutowych trasach.

Ciekawym zjawiskiem jest wykorzystanie roweru Mevo do nocnych powrotów do domu między piątkiem a sobotą oraz sobotą a niedzielą. Użytkownikami są głównie ludzie młodzi, w grupie wiekowej 19 do 25 lat. Interesujący jest też udział osób w wieku ponad 56 lat – jak pokazują dane korzystają one z rowerów równie chętnie co inne grupy wiekowe, chociaż najczęściej wypożyczają rowery w weekendy.

źródło: rowermevo.pl


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *