Rumia LOTTO Duathlon Energy 2020. Wielkie sportowe emocje w Rumi!

rumia duathlon 2020 impreza wydarzenie kiedy sie odbywa trasa zapisy termin
Reklama
Reklama

LOTTO Duathlon Energy powraca do Rumi! 🙂 Impreza odbędzie się 26 kwietnia (niedziela) 11 października (niedziela) i po raz czwarty będzie miała rangę mistrzostw Polski.Aktualizacja (5.10.2020 r.):

W dniu 11 października 2020 r. (niedziela) na terenie Rumi i gminy Kosakowo odbędą się Mistrzostwa Polski w Duathlonie. W związku z tym wystąpią zamknięcia ulic i utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Reklama
Reklama
  • SPRAWDŹ: Lotto Duathlon Energy w Rumi. Czekają nas utrudnienia w ruchu.

Aktualizacja (6.04.2020):

Komunikat organizatora:

W związku z niezwykle trudną i stale zmieniającą się sytuacją wynikającą z ogłoszonej pandemii wirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19, jak również w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, wolontariuszy, kibiców i osób pracujących przy organizacji zawodów, a także po konsultacji z Polskim Związkiem Triathlonu i miastem Rumia zdecydowaliśmy o zmianie terminu Mistrzostw Polski w Duathlonie LOTTO Duathlon Energy Rumia 2020, które miały odbyć się w dniu 26.04.2020. Nowy termin zawodów to 11.10.2020 (niedziela).

Więcej: http://duathlonenergy.pl/zmiana-terminu-mistrzostw-polski-w-rumi-nowy-termin-11102020Wpis z 28.01.2020 r.:

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Podczas „dwuboju” zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Program Mistrzostw Polski, które odbędą się w Rumi, przewiduje trzy wyścigi:

  • Mistrzostwa Polski Age Group (AG) – 5-20-2,5, czyli: bieg pierwszy 5 km (dwie pętle o długości 2,5 km, trasa asfaltowa z fragmentami kostki polbrukowej, idealnie płaska) – Rower 20 km (dojazd do pętli około 200 m, następnie dwie pętle po 9,8 km i dojazd do strefy zmian 200 m. Trasa asfaltowa o bardzo dobrej nawierzchni, płaska) – Bieg drugi 2,5 km (identyczna pętla jak w przypadku biegu pierwszego).
  • Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów Młodszych – 2,5-10,8-1,25 – Bieg pierwszy 2,5 km (jedna pętla o długości 2,5 km, trasa asfaltowa z fragmentami kostki polbrukowej, idealnie płaska) – Rower 10,8 km (dojazd do pętli około 200 m, następnie dwie pętle po 5,2 km i dojazd do strefy zmian 200 m. Trasa asfaltowa o bardzo dobrej nawierzchni, płaska) – Bieg drugi 1,25 km (jedna pętla wytyczona na bazie biegu pierwszego z wcześniejszym nawrotem).
  • Mistrzostwa Polski Elita, Młodzieżowcy, Juniorzy – 5-21,2-2,5 – Bieg pierwszy 5 km (dwie pętle o długości 2,5 km, trasa asfaltowa z fragmentami kostki polbrukowej, idealnie płaska) – Rower 21,2 km (dojazd do pętli około 200 m, następnie cztery pętle po 5,2 km i dojazd do strefy zmian 200 m. Trasa asfaltowa o bardzo dobrej nawierzchni, płaska) – Bieg drugi 2,5 km (dwie pętle wytyczone na bazie biegu pierwszego z wcześniejszym nawrotem).

Dwa ostatnie wyścigi rozgrywane będą na krótkich pętlach w konwencji z draftingiem. Nowością będą kategorie wiekowe wśród mężczyzn 65-69 oraz 70 i więcej lat. 

fot. Urząd Miasta Rumi

Najlepsi z najlepszych. Kogo możemy spodziewać się na zawodach w Rumi?

Duathlon w Rumi jest o tyle wyjątkowy, że przyciąga specjalistów różnych odmian multisportu, gwiazdy polskiego triathlonu na wszystkich dystansach triathlonu, duathlonu, a nawet wybitnych biegaczy i kolarzy. Z konfrontacji poprzednich trzech edycji dotychczas najlepiej radzili sobie triathloniści z dystansu olimpijskiego i sprinterskiego, ale to się może zmienić. 

W poprzednich edycjach imprezy wygrywali najlepsi polscy triathloniści. W latach 2017-2018 triumfowali aktualni mistrzowie Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim: Marta Łągownik oraz Kacper Stępniak. Z kolei w 2019 roku wśród kobiet najlepsza była polska olimpijka z Pekinu i Londynu – Maria Cześnik, a wśród mężczyzn czterokrotny mistrz Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim- Sylwester Kuster

Trwają zapisy! Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów.

Tak jak wspomniałem w nagłówku wpisu, tegoroczny LOTTO Duathlon Energy w Rumi odbędzie się 26 kwietnia 2020 r. (w niedzielę). Zapisy na 4. edycję wystartowały 6 grudnia 2019 r. , na stronie https://www.timerecords.pl/. Do rozdysponowania organizatorzy przewidzieli 400 pakietów startowych, w tym 320 dla zawodników MP. Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów znajdować się będzie przy hali sportowej MOSiR w Rumi, ul. Mickiewicza 49.

Więcej informacji znajdziecie na stronach: http://duathlonenergy.pl/ i https://www.timerecords.pl/.

Rumia LOTTO Duathlon Energy 2019. Tak było w zeszłym roku! Zobacz relację!

(Wpis opracowałem na podstawie materiałów udostępnionych przez organizatora imprezy. Zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *