Wygrali udział w międzynarodowym finale. Teraz zbierają fundusze na wyjazd do USA.

Wygrali udział w międzynarodowym finale. Teraz zbierają fundusze na wyjazd do USA.
Reklama
Reklama

Zespół z Rumi, w składzie: Hanna, Julia, Lena, Natalia, Hubert  i Kordian to uczniowie klas V Ekologicznej Szkoły Społecznej, którzy zostali Mistrzami Polski w Odysei Umysłu! Grupa zbiera fundusze na udział w kolejnym, międzynarodowym już etapie.

Reklama
Reklama

Aby zdobyć tytuł mistrza kraju, młodzież musiała opracować autorski i jak najbardziej kreatywny pomysł na rozwiązanie 1 z 5 przedstawionych przez komisję problemów. Drużyna „odyseuszy” samodzielnie (pod czujnym okiem trenerów) wymyśliła scenariusz, napisała dialogi, zrobiła scenografię, skonstruowała pojazd napędzany wkrętarką i stworzyła kostiumy. Ciężka praca pozwoliła im przekonać do siebie sędziów i publiczność, a co za tym- zdobyć krajowy tytuł.

Teraz rumska ekipa będzie reprezentować swoją szkołę, miasto i oczywiście Polskę na finałach światowych w USA! Problemem są jednak finanse. Koszt wyjazdu całej drużyny to ponad 70 000 zł. Dotychczas udało się zgromadzić nieco ponad połowę tej kwoty. Rodzice oraz opiekunowie dzieci zwracają się do ludzi dobrej woli z prośbą o wpłatę na pomoc w realizacji marzeń młodych pasjonatów. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

(UWAGA! Ani ja osobiście, ani Tymczasem w Rumi nie jest organizatorem niniejszej zbiórki. Informacje o prowadzonej akcji publikuję „grzecznościowo”. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie https://zrzutka.pl/8bba57)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *